Розлука і безгрошів'я, або чому не варто дарувати рушники

Читать на русском
Автор
6180
Навіть махрові чи банні рушники мають свою енергетику
Навіть махрові чи банні рушники мають свою енергетику. Фото Телеграф

Рушник має дуже інтимне значення для кожної людини

Рушник — це не просто предмет побуту, а й символ української культури, який має глибоке значення та історію. Як і хліб, до якого має бути особливе ставлення. Рушником зустрічали гостей, проводжали в дорогу, прикрашали хату, використовували на весіллі та похороні. Рушником передавали свою любов, повагу, вірність та благословення.

За народними повір'ями, дарувати рушники не можна, бо це означає розлучення, безгрошів'я, невдачу або смерть. Рушник — це символ дороги, життєвого шляху, долі. Даруючи рушник, ви ненавмисно віддаєте частину своєї долі іншій людині, або навпаки — приймаєте чужу долю собі. Таким чином, ви порушуєте природний порядок речей і створюєте дисбаланс у своєму житті та житті одержувача подарунка.

Крім того, рушник — це оберіг, який захищає свого господаря від зла та лиха. Рушником обвивали ручки новонароджених дітей, щоб вони не бачили злого ока. Рушником загортали хлібину, сіль та землю, які давали людині, що йшла у далеку путь-дорогу. Рушником перев'язували старостів та молодих на весіллі, щоб зміцнити їх союз. Рушником прикривали обличчя померлого перед похованням. Даруючи рушник, ви втрачаєте свого оберега і ризикуєте залишитися без захисту.

Тому, якщо ви хочете подарувати комусь рушник — будь то вишитий, махровий або банний — подумайте двічі. Можливо, краще обрати інший подарунок, який не матиме такого глибокого значення. А якщо вам все ж таки подарували рушник — не поспішайте його використовувати або виставляти на показ. Згорніть його і покладіть у закрите місце, щоб не порушити енергетичний баланс у вашому житті.

Нагадаємо, що не тільки рушники можуть бути небезпечними подарунками. Раніше ми писали, які речі не можна дарувати на новосілля, щоб не зіпсувати щастя молодят. Також ми розповідали, чому не варто дарувати годинник матері та чоловіку, які народні повір'я пов'язані з цим предметом.