Підступна пліснява в будинку: ці засоби найкраще допомагають від грибка на стінах

Читать на русском
Автор
7511
Чорні плями плісняви зникнуть
Чорні плями плісняви зникнуть. Фото freepik.com

Ці засоби допоможуть позбутися плісняви на різних поверхнях

Наші будинки, особливо ванні кімнати та вологі підвали можуть бути ідеальним середовищем для процвітання плісняви. Грибок виникає навіть у горщиках кімнатних рослин. Якщо ви виявили чорну плісняву в одній із кімнат, потрібно терміново її позбутися, але перш за все потрібно знайти джерело її появи.

Цвіль можна знищити за допомогою засобів для чищення, таких як відбілювач, дистильований білий оцет, перекис водню, харчова сода або бура. Про те, як це правильно зробити, пише The spruce.

Як позбутися чорної плісняви

  1. Перш ніж розпочати боротьбу з пліснявою, відкрийте двері та вікна, щоб переконатися, що у приміщенні, де ви працюєте, гарна вентиляція.
  2. Якщо один метод не спрацював, повністю промийте ділянку чистою водою, перш ніж використовувати інший засіб для чищення.
  3. Одягайте рукавички, засоби захисту очей і старий одяг, який можна викинути в мішок для сміття або випрати в гарячій воді, щоб убити суперечки плісняви.

Хлорний відбілювач

Звичайний побутовий хлорний відбілювач видаляє цвіль. Однак це досить агресивний засіб, який може пошкодити деякі тверді поверхні та тканини.

Щоб позбутися цвілі в облицьованій плиткою ванній змішайте 1 частину відбілювача з 16 частинами води та нанесіть розчин на уражене пліснявою місце. Змочіть губку або стару ганчірку в розчині й промокніть плями плісняви. Залишіть розчин на запліснявілій ділянці не менше ніж 15 хвилин, а потім почистьте її щіткою з нейлоновою щетиною. Промийте місце водою і висушіть на повітрі або витріть старими тканинами.

Щоб видалити цвіль з пористих поверхонь, таких як дерево і гіпсокартон (включаючи стелі), до розчину відбілювача та води слід додати миючий засіб. Змішайте 1 частину засобу для миття посуду, 10 частин відбілювача та 20 частин води. Наносьте розчин губкою або шваброю, намагаючись не перенасичувати поверхні. Не змивайте. Просто дайте розчину висохнути.

Для очищення бетону змішайте 1 склянку хлорного відбілювача із 4 літрами води. Змочіть запліснілі ділянки простою водою, а потім водним розчином відбілювача і залиште на кілька хвилин. Якщо цвіль посвітлішає, перейдіть в інше місце. Якщо плями залишилися, потріть це місце, а потім повторно нанесіть ще більше відбілювача та водного розчину.

Вентиляційні отвори. Зніміть кришки вентиляційних отворів, пропилососьте вентиляційний отвір пилотягом з HEPA-фільтром та очистіть вентиляційний отвір ганчіркою, змоченою сумішшю води та кількома краплями рідкого засобу для миття посуду. Змочіть ще одну чисту ганчірку у суміші води та хлорного відбілювача у співвідношенні 1:16. Використовуйте ганчірки, щоб очистити вентиляційний отвір. Викиньте ганчірки у пластиковий мішок для сміття. Дайте вентиляційним отворам повністю висохнути, перш ніж знову вмикати вентиляцію.

Перекис водню

Менш агресивний, ніж хлорний відбілювач, але діє повільніше. Переконайтеся, що рідина свіжа, інакше вона не буде ефективною. Перекис водню швидко руйнується під впливом сонячного світла.

Перекис водню не потрібно розбавляти для чищення ділянок від плісняви. Налийте свіжий перекис водню в пульверизатор і розпорошіть його прямо на запліснявілі поверхні. Засіб повинен почати пузиритися або шипіти. Зачекайте 10-15 хвилин або доки шипіння не припиниться. Використовуйте щітку, губку або тканину, щоб витерти плісняву. За потреби повторіть.

Розчин оцту

Всі види оцту є кислими, а кислоти можуть повільно руйнувати структуру плісняви та вбивати її. Дистильований білий оцет нетоксичний, але діє набагато повільніше, ніж хлорний відбілювач або перекис водню. Хоча це і вб’є цвіль, плями доведеться додатково видаляти побутовими засобами.

Дистильований білий оцет можна безпечно використовувати на більшості пористих та непористих поверхонь. Налийте нерозведений білий оцет у пульверизатор і розпорошите на запліснілу поверхню. Залишіть засіб працювати мінімум на годину. Ретельно промийте ділянку чистою водою і дайте поверхні висохнути. Використовуйте перекис водню або розведений розчин хлорного відбілювача, щоб видалити сліди плісняви, що залишилися.

Харчова сода чи бура

Бікарбонат натрію (харчова сода) та натуральна мінеральна бура мають високий рівень pH, який пригнічує ріст та виживання плісняви. Обидва продукти недорогі та прості у використанні.

Зробіть пасту з порошків з декількома краплями води та нанесіть її на ділянки росту плісняви. Залишіть на 30 хвилин, а потім протріть поверхню вологою щіткою. Добре промийте прісною водою та висушіть старою тканиною.

Раніше "Телеграф" розповідав, які засоби не можна змішувати для боротьби із пліснявою. Вони можуть бути небезпечними для здоров’я.