Працюватиме довше та захистить від шахраїв: як вимкнути шпигунські налаштування смартфона

Читать на русском
Автор
42551
Freepik

Достатньо зробити три простих кроки

Смартфон може стати інструментом для тих, хто хоче отримати персональну інформацію власника. Шахраї можуть робити це не тільки через прослуховування телефону, але й через шкідливі програми.

Будь-який андроїд-смартфон за замовчуванням прослуховує користувача і передає інформацію третім особам, повідомляє портал ITech.ua. Крім очевидних ризиків, це також створює навантаження на всю систему та знижує продуктивність телефону.

Зазначається, що Google використовує низку технологій для стеження за користувачами Android. Одна з них називається "активне навчання" і дає можливість Google аналізувати голос, записаний з мікрофона, покращувати якість розпізнавання мови та персоналізувати рекламу.

Інша технологія Google називається "профілювання". Вона дозволяє збирати інформацію про вашу активність у мережі й по телефону та показувати більш релевантну рекламу. Щоб вимкнути шпигунські налаштування Android потрібно зробити декілька простих кроків.

Зміна налаштувань Google

Відкрийте програму "Налаштування" та перейдіть до розділу "Google". Торкнувшись трьох точок у верхньому правому куті, потрібно вибрати розділ "Використання та діагностика", а потім увімкнути "Відстеження активності". Це заборонить Google надсилати інформацію про використання телефону.

Зміна налаштувань клавіатури

У меню "Налаштування" потрібно перейти в розділ "Мова та введення" і вибрати клавіатуру, що використовується. Далі торкніться трьох точок у правому верхньому куті та виберіть пункт "Параметри". Там потрібно зняти прапорці з пунктів "Надсилати статистику", "Персоналізувати для вас" та "Поліпшити для всіх". Після цього Google Keyboard не зможе надсилати інформацію про те, що ви вводите.

Налаштування перетворення тексту на мову

У "Налаштуваннях" потрібно перейти до розділу "Мова та введення" і вибрати "Перетворення тексту на мову". Далі – натиснути три точки у верхньому правому кутку та вибрати "Налаштування". Там потрібно вимкнути "Анонімний звіт про перетворення тексту на мову". Це заборонить Google надсилати інформацію про вашу мову на мікрофон. Після вимкнення шпигунських установок потрібно перезавантажити пристрій, щоб нові налаштування запрацювали.

Після такої зміни налаштувань ризик попадання вашої особистої інформації до чужих рук значно знизиться. Крім того, телефон працюватиме швидше та довше триматиме заряд.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" повідомляв про те, чи можна залишати смартфон, годинник чи ноутбук у режим економії батареї.