Повторюйте двічі на рік: як і коли правильно білити дерева

Читать на русском
Автор
1183
Біління дерев Новина оновлена 11 березня 2024, 17:00
Біління дерев. Фото Відкриті джерела

Не можна білити вапном молоді дерева

Підготовку саду до весни та літа треба починати заздалегідь, аби встигнути приділити достатньо уваги не тільки земельним роботам. Один з обов’язкових етапів є біління дерев.

"Телеграф" розповість вам, чому важливо робити це два рази на рік та як правильно білити дерева. Зазвичай, дерева обробляють вапном напередодні зими, щоб захистити від морозів та на весні.

На початку весни побілку використовують для захисту від надмірного впливу сонячних променів. Адже до травня на деревах немає листя, тому стовбур та гілки можуть зазнавати поганого впливу УФ-променів. Окрім сонця деревам можуть нашкодити комахи, які напочатку весни через нестачу їжі (бо нічого ще не плодоносить) починають їсти кору.

Вапно, яким покрито дерево, прямо не впливає комах, але на білому тлі їх краще видно птахам, які полюють на них.

Оптимальним часом для біління дерев вважається час, коли температура повітря протягом кількох днів тримається у діапазоні +10-15 градусів вдень.

Чим ліпше білити дерева

Існує три варіанти побілок для стовбурів та гілок, які не нашкодять вашому саду. До них відносять:

  • вапно;
  • водоемульсійну фарбу;
  • водо-дисперсну фарбу.

Як правильно білити дерева

Якщо стовбур та гілки не були білені минулого сезону, то треба спочатку провести підготовчий етап.

  1. Очистить дерева від старої мертвої кори — покладіть клейонку під стовбур і зніміть дерев'яним шпателем залишки деревини;
  2. Обробіть кору розчином мідного купоросу — робіть це з ранку, щоб до вечора склад висох на дереві;
  3. Закрийте тріщини в корі після очищення — 200 г глини, 100 г коров'яку, жменю соломи змішати, розбавити водою до консистенції сметани і змастити стовбур.

Після виконання усіх підготовчих робіт, можна розпочинати побілку. Завчасно приготуйте розчин, який будите наносити на дерева. Робити це треба так, щоб шар по товщині був не менше і не більше 2-3 мм. Слідкуйте, щоб вся побілка залишалася на стовбурі, а не стікала цівками.

Зауважимо, молоді дерева краще білити не вапном, а водоемульсійкою, адже їх стовбур занадто ніжний і вапно може попекти кору.

Раніше "Телеграф" писав про те, як правильно поливати рослини навесні, коли заморозки.