Як зробити взуття водонепроникним: готуємось до відлиги

Читать на русском
Автор
1945
Окрім спеціального водонепроникного взуття існує кілька варіантів не намочити ноги
Окрім спеціального водонепроникного взуття існує кілька варіантів не намочити ноги. Фото Unsplash.com

Взуття перед будь-якою обробкою має бути сухим та чистим

Холоди тримаються, і українців від перемерзання рятує, в тому числі, і тепле взуття. Однак невдовзі сніг почне танути, і ноги можна буде легко промочити.

"Телеграф" зібрав поради, як зробити взуття водонепроникним або водовідштовхуючим. Окрім спреїв, кремів та інших фабричних способів убезпечити взуття, є й традиційні, які можна зробити з підручних матеріалів. Найпопулярнішими ж бджолиний віск, парафін та вазелін. Важливо, аби вони були без барвників, щоб не лишити плями на взутті.

Важлива порада — перевірте обраний спосіб на непомітній частині взуття. Зробіть невелику мітку внизу на п’яті або боковині взуття біля підошви та подивіться, як це виглядає. Таким чином ви переконаєтеся, що на ньому не буде плям. Більша частина сліду буде усунена після того, як віск чи парафін розплавиться.

Бджолиний віск

Бджолиний віск є природним і ефективним способом водонепроникності взуття. Його наносити достатньо просто. По-перше, переконайтеся, що ваше взуття чисте і ретельно висушене. Потім нанесіть тонкий рівномірний шар на поверхню взуття, приділяючи особливу увагу швам і складкам. Щоб посилити поглинання, прогрійте взуття за допомогою фена. Продовжуйте нагрівати, поки віск не зникне. Розріджуючись, віск проникне в тканину, закриваючи крихітні отвори та створюючи бар’єр від вологи. Потім він знову твердне у вигляді прозорого захисного шару.

Свічковий віск (парафін)

Свічка є чудовою заміною бджолиного воску. Просто потріть свічкою своє взуття. Коли все взуття буде покрито, візьміть фен та розігрійте парафін, як і в методі з воском.

Вазелін

Якщо у вас проблеми зі шкіряним взуттям, ви можете використовувати вазелін, щоб тимчасово захистити своє взуття від води. Взуття має бути чистим та сухим. Нанесіть тонкий рівномірний шар вазеліну на поверхню взуття, переконавшись, що шви добре промазані. Обов’язково використовуйте тканину або губку, щоб рівномірно розподілити вазелін.

Зазначається, що спреї та віск можуть значно збільшити жорсткість м’яких матеріалів. Коли ви закінчите гідроізоляцію, надіньте взуття та походіть у ньому деякий час. Легка активність швидко пом'якшить їх.

Раніше "Телеграф" розповідав, що парафін не тільки покращує відштовхування води, а й заважає налипанню снігу на взуття. Окрім нього є й інші засоби з такою дією.