Ваш телефон зламали хакери: за якими шістьма ознаками це можна зрозуміти

Читать на русском
Автор
790
Стороннє втручання у смартфон можна розпізнати Новина оновлена 08 березня 2024, 18:24
Стороннє втручання у смартфон можна розпізнати. Фото Freepik

Тривожні "дзвіночки" можуть з’явитися як на пристроях iPhone, так і на Android

Хакери постійно розробляють нові методи злому мобільних пристроїв. Користувачам варто звертати увагу на підозрілі "дзвіночки", які можуть свідчити про можливий злам смартфона.

Як визначити, що ваш iPhone або Android зазнав злому хакерами? На це вказують шість ознак, пише nypost.com.

Низька продуктивність смартфона

Якщо програми завантажуються довше звичайного, це може свідчити про можливий злам. Раптове закриття програми також може бути небезпечною ознакою.

Швидко сідає батарея

Акумулятори у смартфонах з часом втрачають заряд дедалі швидше. Однак, якщо це сталося раптово, можливо, на вашому пристрої встановлено шкідливе ПЗ. Шкідливі програми приховано працюють у фоновому режимі, споживаючи більше енергії для своїх цілей.

Більша витрата інтернету

Якщо ви помітили, що дані зникають дуже швидко, це також може свідчити про можливе втручання хакерів. Шкідливе ПЗ може таємно надсилати дані, працюючи у фоновому режимі.

Зміни у рахунку

Рахунок за послуги, пов’язані з використанням смартфона, різко зріс — це серйозний сигнал про можливий кіберзлом. Наприклад, якщо шкідливі програми використовують інтернет, ваш рахунок може значно збільшитися.

СпливаючІ вікна

Спливаючі вікна — звичайне явище у веббраузерах. Однак, якщо вони починають з’являтися занадто часто в різні часи, це може вказувати на зараження вашої системи якимось хитрим рекламним ПЗ.

Перегрів

Смартфон може почати нагріватися швидше через сонячну дію або через зношений акумулятор. Однак висока температура може бути ознакою наявності шкідливого ПЗ на пристрої.

Раніше ми писали, як вирахувати віруси на смартфоні. Дуже корисним у цьому питанні стане один простий додаток.