Які речі можуть "вбити" смартфон при зарядці: названо поради, які завадять цьому

Читать на русском
Автор
1677
depositphotos.com

Не користуйтеся пристроями з пошкодженим акумулятором, це небезпечно

Батарея сучасних телефонів розрахована приблизно на 700-800 циклів заряду-розряду. При підзарядці щодня цього вистачає на кілька років експлуатації, після яких акумулятор починає деградувати і втрачає корисну ємність.

Але якщо регулярно припускатися помилок при зарядці девайсу, то "вбити" батарею можна ще швидше. "Телеграф" розібрався, коли та чому телефон не можна підключати до розетки, щоб він не вийшов з ладу.

При перегріві

Нормальна температура роботи акумулятора – до +35º. Скло і метал, або пластик (тобто матеріали, з яких зроблено корпус пристрою) дуже швидко нагріваються, і так само віддають тепло. Тому навіть під навантаженням його температура швидко приходить у норму. Але якщо залишати апарат, що заряджається на сонці, або регулярно грати в процесі зарядки, то без наслідків для батарейки це не пройде – тривалий перегрів, головна причина деградації електроліту.

Після утоплення

Навіть якщо ви просушили телефон після водних процедур, не можна відразу ж підключати його до електромережі. Волога, що залишилася всередині на контактах, може викликати коротке замикання, яке повністю виведе пристрій з ладу, або окислить контакти, через що девайс почне працювати некоректно, і з часом вимагатиме ремонту.

"Потопельника" обов’язково треба просушити, продути стисненим повітрям або феном, і дати відлежати хоча б добу. Також за можливості слід розібрати пристрій та обробити контакти спеціальним засобом. Особливо якщо смартфон впаде у морську чи газовану воду.

Лежачи у ванній

Це не зовсім про пошкодження батареї, але це простий спосіб отримати премію Дарвіна. Якщо смартфон, підключений до розетки, вислизне з руки і впаде у воду – удар струмом просто вб’є власника. І новини про такі випадки трапляються нерідко.

Під подушкою на ніч

Тут уже знайома історія із перегрівом. Буває таке: гортаєш перед сном соцмережі, телефон стоїть на зарядці, а засинаючи – просто засовуєш його під подушку чи ковдру. І це погано: майже всі апарати на зарядці гріються, а якщо телефон притиснутий подушкою, теплу нема куди розсіюватися, і ефект перегріву буде посилено. Пожежа, звичайно, не трапиться, але якщо це увійде до звички, постраждає термін служби акумулятора.

При здутті батареї

Якщо акумулятор здувся, і ви спробуєте його зарядити, він може збільшитися ще більше, і пошкодити компоненти, що знаходяться поруч на материнській платі. А якщо "пощастить", то і взагалі вибухнути. Не користуйтеся пристроями з пошкодженим акумулятором, це небезпечно.

У мороз

Якщо за вікном сильно нижче 0º, ви стоїте на вулиці і в одній руці тримаєте смартфон, який заряджається від павербанка в кишені – акумулятор зазнає потужного стресу через температурні коливання. Будь-які автономні аксесуари слід заряджати при кімнатній температурі.

Електроліт Li-Ion батарей – це рідина, яка гірше проводить заряд при замерзанні. А може взагалі перестати проводити — і тоді смартфон просто вирубається, навіть якщо зарядка ще залишиться, і не включиться, поки ви його не відігрієте.

Літій-полімерні (Li-Po) батареї переносять холод краще: заряд у них проводить не рідину, а твердий полімер. Тому смартфони з Li-Pol- акумулятором нормально працюють до -20 º.

Також не варто підключати зарядку відразу після того, як ви опинитеся в теплі: зачекайте, поки гаджет нагріється (хоч б хвилин 10-20, а краще півгодини). Це необхідно, щоб через різкий перепад температури на металевих контактах не з’явився конденсат.

Раніше "Телеграф" розповідав, що робити коли розлили воду на ноутбук. Такі поради не дадуть вашому пристрою вийти з ладу.