Ці українські прізвища походять від тюркських народів: перевірте своє

Читать на русском
Автор
165064
Реконструктори в бойових костюмах кипчакських тюрків
Реконструктори в бойових костюмах кипчакських тюрків. Фото Ілюстративне фото

Тисячі назв в українській мові походять із тюркської мови

Різноманітність та колоритність українських прізвищ – результат впливу багатьох держав та народів, які побували на території нашої країни. Серед сучасних прізвищ є такі, що походять від сарматів чи скіфів, а також від впливу тюркських народів.

На порталі What назвали українські прізвища, які походять від тюркських слів. Ймовірно, що носії навіть не знали, що вони означають.

За твердженням лінгвістом, в українській мові приблизно 4 тисячі слів мають тюркське походження, і прізвища не виняток. Цей народ населяв землі Придністров’я та Причорномор’я з IV століття нашої ери, що суттєво вплинуло на формування українських прізвищ.

Зокрема, поширене закінчення "-ко" походить від адигейського "-къо", що означає "син", "нащадок". Подібні прізвища, до речі, зустрічаються не лише серед українців, а й серед народів Кавказу та татар. Також популярні прізвища із закінченнями "-юк", "-ук".

Наприклад, Занько, Хатко, Кушко, Герко; Кравчук, Миколайчук та їм подібні. Крім того, низка українських прізвищ залишилися абсолютно тюркськими Кочубей, Челубей, Бучма, Кучма (по-тюркськи це висока гостроверха шапка).

А до українських слів тюркського походження відносять: куркуль, нянька, рух, сурма, багато, тин, хата, килим.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, які прізвища носили багатії. У цьому списку є багато сучасних українських прізвищ.