Прості поради, як підручним способом уникнути перегрівання смартфону

Читать на русском
Автор
2466
Що робити з пристроєм
Що робити з пристроєм. Фото itech.co.ua

Використовуйте тільки перевірені аксесуари і не навантажуйте смартфон надмірно

Рано чи пізно усі стикаються із перегріванням телефону. Це не залежить від операційної системи і може стосуватися пристрою будь-якого виробника. Смартфони часто нагріваються при зарядці, під час довгого перегляду відео чи ігор.

Є також інші причини, які не дозволяють гаджету функціонувати на повну. "Телеграф" розібрався у причинах перегрівання смартфону та як з цим боротися.

Перегрів дисплея може спричинити занадто висока частота оновлення. 90, 120 Гц – це звісно дуже красиво й зручно, але телефон починає працювати у посиленому режимі і перегрівається.

При невеликому перегрів досить буде вимкнути смартфон або ж просто погасити дисплей і дати йому перепочити й охолонути. Можна зменшити частоту оновлення екрану у налаштуваннях, зменшити яскравість. Це буде корисно і для ваших очей, і для смартфона.

Процесор смартфона перегрівається найчастіше. У сучасних телефонах встановлюють багатоядерні процесори, однак активної системи охолодження там немає. Такі процесори роблять пристрої дуже продуктивними, дозволяють швидко встановлювати додатки, завантажувати сторінки в браузері і відео.

Однак це часто призводить до перегрівання пристрою. Причиною цього може стати і додаткове активне використання модулів LTE, Wi-Fi, GPS, тривалий час перегляду відео та ігри.

Якщо пристрій почав сильно грітися – вимкніть те, чим не користуєтеся, або відкладіть смартфон на деякий час, щоб він охолонув. Часто у цій ситуації винні запущені ресурсомісткі програми, які залишилися працювати у фоновому режимі. Закрийте те, чим не користуєтеся і відключіть в налаштуваннях непотрібні служби.

Перегрів батареї – одна з поширених причин нагрівання смартфона. В основному таке буває, коли смартфоном користуються під час зарядки – важливо пам'ятати, що це негативно впливає на ємність батареї, тож зловживати цим не потрібно. Додатково зношує ваш акумулятор і бездротова зарядка – це зручно, але дещо більш негативно для смартфона, ніж звичайна зарядка через USB.

Негативно на стан батареї та її перегрівання можуть впливати недорогі аксесуари – неоригінальні або дешеві кабель та зарядний пристрій – їх краще уникати. Слід уважно стежити за якістю зарядних пристроїв і не використовувати зіпсованих.

Ще однією поширеною причиною надмірного нагрівання смартфона є модуль зв'язку, який посилено працює, коли сигнал залишає бажати кращого – смартфон починає шукати найближчу стабільну антену. Особливо це добре проявляється, якщо абонент перебуває у місцях де покриття мережею не найкраще. У такій ситуації краще відключити смартфон або активувати авіарежім, щоб зайвий раз не садити акумулятор.

Винуватцем перегріву пристрою є чохол смартфона. Тут варто зауважити, що абсолютно не має значення, дорогий чохол чи ні – наявність аксесуара у принципі збільшує температуру пристрою. У холодну пору року чохол рятує смартфон від раптових вимкнень, але у спеку його варто все-таки зняти, хоча б на час активного використання пристрою.

Що можна вжити, аби ваш пристрій більше ніколи не перегрівався? Використовуйте тільки перевірені аксесуари і не навантажуйте смартфон надмірно – тоді ваш пристрій не буде сильно грітися, а акумулятор буде працювати стабільніше.

Раніше "Телеграф" писав, як краще використовувати смартфон у холод. Кілька хитрощів, які допоможуть вашому телефону працювати навіть за арктичних температур.