Цього засобу слимаки бояться як вогню: як позбутися шкідників

Читать на русском
Автор
7299
Взимку слимаки атакують підвали та погреби
Взимку слимаки атакують підвали та погреби. Фото скриншот Youtube

Слимаки — одні з головних ворогів дачників

Навесні та влітку городникам доводиться постійно воювати з різноманітними шкідниками на своїй ділянці. Але й із закінченням сезону боротьба не припиняється. Слимаки, які завдають багато шкоди на грядках, можуть нашкодити й в льоху, де зберігається врожай.

Попри те, що молюски найкраще почуваються при температурі 12-18 градусів вище за нуль, у зимовий час вони виживають у холодних підвалах і льохах. Слимакам навіть не обов’язково їсти овочі, щоб зіпсувати їх. Залишений на плодах слиз є чудовим середовищем для розмноження мікроорганізмів. Дуже важливо вчасно позбавитися шкідників, щоб не залишитися без урожаю.

Боротьба зі слимаками в льоху повинна вестися безпечними засобами та починати її краще зі щадних засобів. Один з таких – кава.

Чого бояться слимаки

Слимаки не переносять аромат кави. Найбільш дієвим вважають розчин кофеїну (1-2% або меншої концентрації). Більш економічним варіантом проти слимаків буде використання кавової гущі.

Макуху можна збирати протягом року, а коли виникне потреба, насипати густим шаром навколо овочів у льоху. Вважається, що слимаки не зможуть пробратися до плодів через ароматну перешкоду. До того ж частинки гущі прилипнуть до слизу та молюски не зможуть пересуватися.

Позбутися слимаків допоможе кава
Від слимаків допоможе і мелена кава, і гуща, що залишилася після заварювання

Якщо в льоху висока вологість, на кавовій гущі може з'явитись пліснява. Тому продукт необхідно регулярно міняти.

Раніше "Телеграф" розповідав, як захистити рослини на ділянці від зайців узимку. Дорослі дерева та молоді саджанці не постраждають.