Як не образити покійних на кладовищі: 4 правила, які мають знати християни

Читать на русском
Автор
5700
Кладовище — це місце, де виражається повага до тих, хто вже відійшов з цього світу
Кладовище — це місце, де виражається повага до тих, хто вже відійшов з цього світу. Фото Телеграф

Відвідування кладовища — це важлива частина духовного життя. Нам варто підійти до цього з повагою та знанням традицій

Коли ми втрачаємо близьких людей, ми хочемо підтримати з ними зв'язок і вшанувати їхню пам'ять. Для цього ми відвідуємо їхні могили, приносимо квіти і свічки, читаємо молитви і розповідаємо про своє життя. Але чи знаємо ми, як правильно поводитися на кладовищі, щоб не образити покійних і не наробити собі гріхів? Є деякі правила і заборони, які слід дотримуватися, коли ми приходимо на цвинтар.

Не можна палити, пити алкоголь і влаштовувати застілля

Це одна з найпоширеніших помилок, яку роблять багато людей, коли приходять на кладовище. Вони вважають, що таким чином вони демонструють свою щирість і турботу про покійних, а також сподіваються, що душа мертвого буде рада такому частуванню. Але це абсолютно неправильно і неприпустимо. Палити і пити алкоголь на кладовищі — це грубе порушення православної етики і поваги до мертвих. Це також означає, що ми не розуміємо сутності поминання і молитви за упокій. Застілля на кладовищі — це також язичницька традиція, яка не має нічого спільного з християнством. Мертвим не потрібна наша їжа і напої, вони потребують нашої молитви і благословення. Якщо ми хочемо подарувати їм щось матеріальне, то краще принести квіти, свічки або благодійну допомогу церкві чи нужденним у їхньому імені.

Не можна перестрибувати через могили, сидіти на них або ставати ногами на надгробки

Це також не варто робити на кладовищі, бо це свідчить про неуважність і нешанобливе ставлення до покійних. Могила — це не просто купа землі, а місце, де знаходиться тіло нашого родича або друга, яке ми повинні шанувати і берегти. Перестрибувати через могили, сидіти на них або ставати ногами на надгробки — це все одно, що робити це з живими людьми. Це ображає їхню гідність і спричиняє їм біль. Тому ми повинні обходити могили, не торкаючись їх, і ставитися до них з повагою і скромністю.

Не можна сваритися, лаятися, галасувати або сміятися

Кладовище — це не місце для вирішення конфліктів, висловлювання образ або виявлення емоцій. Це місце для тиші, спокою і скорботи. Сварка, лайка, галас або сміх на кладовищі — це не тільки непристойно, але і небезпечно. Ми можемо наробити собі ворогів серед покійних, які не будуть раді такому безладу і шуму. Ми також можемо наразитися на злу долю або прокляття за таку поведінку. Тому ми повинні бути тихими, спокійними і серйозними, коли ми приходимо на кладовище. Ми повинні говорити тихим голосом, не втручатися в чужі справи і не викликати уваги.

Не можна брати з кладовища нічого, крім квітів

Це також дуже важлива заборона, яку слід дотримуватися. На кладовищі все належить покійним, і ми не маємо права нічого забирати звідти без їхнього дозволу. Це стосується не тільки речей, які ми можемо побачити на могилі, але і тих, які ховаються під землею. Наприклад, не можна брати з кладовища грунт, камені, галузки або листя. Це все може мати негативну енергетику або бути причетним до якихось ритуалів чи заклять. Якщо ми винесемо щось таке з кладовища, ми можемо принести собі багато проблем і хвороб.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав православним християнам про правила поведінки під час Ульянового дня, 4 липня. У цей день наші предки не лаялися та не запізнювалися, а також збирали квіти липи. Також зараз триває Петрів піст — один із найбільш "щадніших". Однак і він має власні правила, яких потрібно суворо дотримуватися представникам конфесії.