Навіщо годувати птахів узимку і що можна давати пернатим, щоб їм не зашкодити

Читать на русском
Автор
3441
Блакитна синиця занадто маленька, тому годівниця для птахів узимку стане справжнім порятунком
Блакитна синиця занадто маленька, тому годівниця для птахів узимку стане справжнім порятунком. Фото Freepik

Розповідаємо, чим можна годувати синичок узимку, а чим не можна

Останнім часом погода в Україні все частіше радує не по сезону, а зими стають теплішими. І багато хто з пернатих, які завжди мігрували на південь, залишаються вдома — це можуть бути шпаки, дрозди, омелюхи та інші. Сьогодні "Телеграф" розповість, чому треба допомагати птахам узимку.

Чому корисно годувати птахів

Навіть у теплу зиму птахи втрачають дуже багато енергії та для її відновлення їм потрібна калорійна їжа, яку вони важко здобувають самі. Особливо небезпечними для них стають нестійкі погодні умови та різкі температурні перепади, а також сильні морози. Вилетівши з місця для відпочинку в пошуках їжі на довгий час, птах може не повернутися, йому просто не вистачить сил.

Тільки людина може допомогти маленьким пернатим друзям пережити зимову пору та дочекатися весни. Тоді в природі знову з’являться тисячі шкідливих комах, на яких невтомно полюють їхні природні вороги та садівничі помічники — птахи.

Чим підгодувати птахів узимку — вибір великий

Список придатних продуктів:

  • сире і не солоне насіння соняшника — універсальне підживлення, багате на жири;
  • залишки печива, не запліснявілі хлібні крихти;
  • варена, смажена, печена картопля, особливо з додаванням жирів;
  • ягоди горобини, сухофрукти.

Також добре пригостити птахів несолоним салом. Невеликі шматочки розвішують на гілочках дерев, біля вікон та у годівницях.

Якою крупою можна годувати синиць та інших птахів

Для підживлення птахів взимку підходять залишки будь-якої вареної крупи — рису, гречки, вівсянки, інших злаків. Також можна давати залишки варених бобових, наприклад, квасолі.

Крім того, ви можете насипати в годівницю або на підвіконня будь-які подрібнені горіхи. Головне, щоб вони не були солоними — це категорично протипоказано.

Якщо в розпорядженні є насіння з дерев (летючки з ясена, клена, жолуді, навіть шишки), вони теж можуть йти в хід. Особливо важливо оновлювати корм у сильні морози або після снігопаду.

Чим можна годувати синичок, крім насіння — рецепт

Крім перерахованих вище продуктів, ви можете приготувати спеціальне підживлення:

  • розтопіть шматочки сала чи внутрішнього жиру у сковороді;
  • додайте несолоне насіння, вівсяні пластівці, подрібнені сухофрукти та несолоні горіхи;
  • перемішайте та остудіть.

Пропорції можуть бути будь-які або це може бути один інгредієнт, який у вас є. Основний нюанс — жир повинен становити 1/3 від обсягу, а інші добавки — 2/3.

Найкраще розлити суміш у пластикові формочки з-під цукерок, а коли вона охолоне і затвердіє, нанизати шматочки на гілки дерев. Також практичний спосіб – заповнити цим "пташиним пирогом" щілини в деревах, намазати на кору.

Інші часті питання:

Чим ні в якому разі не можна годувати синичок та інших птахів — смаженим і солоним насінням, чипсами, сухариками та іншими швидкими закусками. Шкідливі добавки та консерванти можуть призвести до загибелі пташки.

Коли треба припиняти годувати птахів – навесні, але після того, як закінчаться сильні морози. Якщо у березні за вікном -10 градусів, то їхня натуральна їжа ще не з’явилася у природі, тому закінчувати допомагати птахам буде рано.

Раніше "Телеграф" розповідав, як захистити рослини від гризунів чи зайців. Дізнайтеся з наступної статті, чим обмотати стовбури дерев на зиму, щоб їх не обгризали шкідники.