Які рослини в спальні можуть зруйнувати ваше здоров'я і стосунки: 10 небезпечних квітів

Читать на русском
Автор
4670
Пальма — одна з рослин, які краще не ставити в спальні
Пальма — одна з рослин, які краще не ставити в спальні. Фото Телеграф

Деякі кімнатні рослини можуть погіршити якість нашого сну, здоров'я і навіть стосунків

Спальня — це місце, де ми відпочиваємо, розслабляємося та набираємося сил. Тому дуже важливо, щоб це приміщення було затишним, комфортним та сприятливим для здоров'я. Впливати на атмосферу в спальні може не лише правильний підбір кольорів, але й рослини.

Деякі з них можуть мати корисні властивості, такі як очищення повітря, заспокоєння нервової системи або покращення сну. Але існують і такі, які можуть мати негативний вплив на наше здоров'я, настрій та особисте життя.

  • Кактуси. Ці рослини мають гострі колючки, які символізують агресивність та конфліктність. Кактуси можуть створювати напруження в спальні, порушувати гармонію та спокій. Також вони можуть перешкоджати притоку позитивної енергії та привертати негативну. Кактуси краще розміщувати на південних вікнах у кабінетах або коридорах.
  • Орхідеї. Ці квіти дуже красиві та елегантні, але не підходять для спальні. Орхідеї виділяють багато кисню вдень, але вночі вони його споживають, зменшуючи його концентрацію в повітрі. Це може призводити до головного болю, запаморочення та поганого сну. Також орхідеї асоціюються з самотністю та одиноким життям, тому вони можуть впливати на стосунки між партнерами.
  • Бегонії. Це рослини з яскравими та рясними квітами, які можуть прикрашати будь-який інтер'єр. Але для спальні бегонії не пасують, оскільки вони мають сильний аромат, який може викликати алергічну реакцію або роздратування слизових оболонок. Крім того, бегонії є символом невпевненості та нестабільності, що може погіршити психологічний стан та вплинути на якість сну.
  • Лаванда. Ця рослина відома своїми заспокійливими та антистресовими властивостями. Лаванда може допомогти розслабитися, зняти напругу та покращити сон. Але в спальні лаванду треба тримати з обережністю, оскільки вона також може знижувати кров'яний тиск, пригнічувати сексуальне бажання та зменшувати рівень тестостерону у чоловіків. Тому лаванду краще використовувати у вигляді ароматичних свічок або подушечок, які можна прибрати перед сном.
  • Кімнатна пальма. Це рослина, яка ідеально підходить для декорування приміщень, особливо якщо необхідно заповнити порожній простір. Вона створює атмосферу екзотики та свіжості, а також очищує повітря від шкідливих речовин. Проте кімнатна пальма також має свої недоліки. За повір’ям, через своє гостре листя кімнатна пальма може викликати розлад сексуальної сфери або навіть розлучення. Тому не рекомендується тримати її у спальні.
  • Герань, хоча має приємний аромат та красиві квіти, але також випромінює потужну енергетику, яка може бути надто активною для спальні. Герань може підвищувати артеріальний тиск, погіршувати сон та викликати нервове перевтомлення. Також герань може спричиняти конфлікти між партнерами, оскільки вона є символом домінування та авторитаризму.
  • Фікус. Ця рослина дуже популярна серед любителів зелені, оскільки вона має декоративний вигляд, легко доглядається та очищує повітря. Але фікус також має свої недоліки, які не дозволяють тримати його в спальні. Фікус виділяє молочний сік, який може бути отруйним та алергенним для людини. Також фікус є символом самотності та безпліддя, що може негативно позначитися на стосунках між партнерами.
  • Монстера. Ця екзотична рослина має великі та красиві листки, які можуть прикрасити будь-який інтер'єр. Але монстера не підходить для спальні, оскільки вона має негативне значення в народній символіці. Монстера є символом хаосу, розбрату та руйнування. Вона може створювати дискомфорт, тривогу та страх у спальні. Також монстера може впливати на здоров'я людини, оскільки вона виділяє етилен, який може спричиняти головний біль, запаморочення та нудоту.
  • Хризантема. Ця рослина має багато кольорових квіток, які можуть радувати око та підіймати настрій. Але хризантема не підходить для спальні, оскільки вона має сумне значення в народній культурі. Хризантема є символом смерті, жалоби та печалі. Вона може створювати депресивну атмосферу в спальні, погіршувати настрій та знижувати життєвий тонус. Також хризантема може бути алергенною для людини.
  • Азалія. Ця рослина має ніжні та ароматні квіти, які можуть створювати романтичну атмосферу в спальні. Але азалія не підходить для спальні, оскільки вона має отруйну природу. Азалія містить глікозид андромедотоксин, який може викликати отруєння у людини та тварин. Симптоми отруєння можуть бути такими: блювота, діарея, слабкість, запаморочення, судоми та навіть кома. Також азалія може спричиняти алергію, особливо у людей з астмою.

Нагадаємо, що кімнатні рослини можуть не тільки прикрашати будинок, але й допомагати боротися з пліснявою та конденсатом, які можуть бути шкідливими для здоров'я. Зокрема, експерти радять висаджувати пальму, плющ та лілію миру, які вбирають вологу через своє листя та знижують вологість у приміщенні. Також важливо правильно доглядати за кімнатними рослинами взимку, коли температура у будинку може бути низькою. Для цього можна обертати горщики пухирчастою плівкою, переміщувати рослини на холодильник або використовувати обігрівачі.