Альтернатива Гелловіну: що потрібно зробити у Велесову ніч, аби притягнути удачу

Читать на русском
Автор
678
Це можливість долучитися до традицій предків
Це можливість долучитися до традицій предків. Фото Телеграф

Велесова ніч – час, коли кожен з нас може встановити зв’язок з древніми силами та притягнути у своє життя удачу і благополуччя

Велесова ніч — відроджене сучасними поціновувачами слов'янських традицій свято. Протягом останніх кількох років набирає популярності, як українська альтернатива Гелловіну, який, до слова, уже відсвяткували у київському зоопарку. Наші предки за дохристиянських часів відзначали Велесову ніч взимку й свято мало схоже значення із Гелловіном, коли люди віддавали шану вищим силам за багатий врожай. Сучасники вирішили його перенести на 31 жовтня, коли й осіннього врожаю ще багато і паралельно відзначається схоже, але більш популярне свято. Тож замість Гелловіну таким чином можна доторкнутися до традицій власних предків.

Велесова ніч — особливий час у народному календарі, коли, за повір’ями, відкриваються невидимі світи, а магічна енергія наповнює повітря. Ця ніч вважається однією з найсильніших у році для проведення різноманітних обрядів та ритуалів на приваблення удачі, благополуччя та здоров’я.

Велес, бог стад, торгівлі та магії в давньослов’янській міфології, в цю ніч стає особливо щедрим, відкриваючи перед людьми двері до своїх скарбів. Саме тому існує безліч звичаїв і обрядів, спрямованих на привернення везіння та успіху. Почати варто з того, що в цю ніч важливо проводити час на свіжому повітрі, під відкритим небом. Багато хто вірить, що зірки і місяць у Велесову ніч мають особливу силу, і саме під їхнім світлом можна зарядитися позитивною енергією на весь наступний рік.

Другий важливий елемент – це вода. Здавна вважається, що вода в цю ніч набуває цілющих властивостей. Тому обов'язково вмийтеся водою з природного джерела або просто налитою на ніч у відкрите посудину.

Третім обов’язковим ритуалом є запалення вогню. Вогонь в цю ніч символізує силу Велеса, його захист і благословення. Запаліть свічку або багаття, загадайте найзаповітніше бажання і відпустіть його у Всесвіт.

Не менш важливим є й обряд з хлібом. Хліб віддавна вважався символом достатку і благополуччя. Візьміть шматок хліба, подякуйте за все, що у вас є, і покладіть його під подушку. Вважається, що це привабить удачу і фінансове благополуччя. На завершення, не забудьте провести медитацію або помолитися, попросивши у Велеса захисту, сили та натхнення на весь наступний рік.

Нагадаємо, що Гелловін — це свято, яке також пішло з народних вірувань, але нені вважається християнським Днем усіх святих. Тож у нього є свої прикмети та вірування. Докладніше про походження Хелловіну можете прочитати у нашому матеріалі.