7 кімнатних рослин, яким не потрібне сонце: як облаштувати зелений куточок на північному вікні

Читать на русском
Автор
5547
Ваш вазон комфортно почуватиметься й у тіні
Ваш вазон комфортно почуватиметься й у тіні. Фото Телеграф

Багато любителiв рослин стикаються з проблемою недостатнього освiтлення в квартирi. Але не варто засмучуватися, адже iснують рослини, якi добре почуваються в тiнi та не потребують багато сонячного свiтла

Ви любите рослини, але живете у квартирі з вікнами на північ? Не варто засмучуватися, адже існує багато кімнатних рослин, які добре почуваються в тіні та не потребують багато сонячного світла. У цій статті ми розповімо вам про сім таких рослин, які можна поставити на північну сторону будинку та насолоджуватися їх красою.

Хамедорея

Хамедорея — це елегантна пальма з довгими тонкими стеблами та перистими листками. Ця рослина дуже любить вологу, тому потребує частого поливу та обприскування. Хамедорея не переносить прямого сонячного світла, тому ідеально підходить для північного вікна. Вона також добре очищує повітря в приміщенні від шкідливих речовин.

Аспідистра

Аспідистра — це невибаглива рослина з товстими темно-зеленими листками, які можуть мати білу або жовту смужку по центру. Аспідистра добре росте в темних кутках квартири, де іншим рослинам не вистачає світла. Вона також стійка до забрудненого повітря, низької температури та пересихання грунту.

Драцена

Драцена — це популярна кімнатна рослина з деревоподібним стеблом та гарними листками різних кольорів: зеленими, червоними, жовтими або білими. Драцена не любить пересихання грунту, але також не потребує частого поливу. Вона може рости в слабо освітлених місцях, але для кращого розвитку потребує яскравого розсіяного світла.

Спатифiлум

Спатифiлум — це чудова рослина з глянсовими зеленими листками та бiлими квiтами, якi нагадують орхiдею. Спатифiлум є однiєю з найкращих рослин для очищення повiтря в примiщеннi. Вiн також дуже легкий у догляді: достатньо поливати його регулярно, але не заливати, та ставити в тiнi або пiвтiнi.

Нефролепіс

Нефролепіс — це гарна папороть з довгими перистими листками, які створюють ефект пухнастості. Нефролепіс дуже любить вологу, тому потребує частого обприскування та поливу. Він також не переносить прямого сонячного світла, тому добре почувається на північному вікні. Нефролепіс може рости в горщику або в ампельному вигляді.

Адіантум

Адіантум — це ще одна видовищна папороть з делікатними листками, які нагадують крильця. Адіантум дуже ніжний і потребує багато уваги. Він любить вологий грунт, але не переносить застою води. Він також не любить прямого сонячного світла, тому краще ставити його на північне вікно. Адіантум може рости в горщику або на підставці.

Фiлодендрон сканденс

Фiлодендрон сканденс — це лiаноподiбна рослина з серцеподiбними листками, яка може рости як вертикально, так i горизонтально. Фiлодендрон сканденс дуже легкий у доглядi: вiн не потребує багато свiтла, поливу та пiдживлення. Вiн також добре очищує повiтря в примiщеннi вiд шкiдливих речовин.

Також слідкуйте за температурою та вологістю повітря в приміщенні, щоб уникнути хвороб та шкідників. Якщо ви дотримуєтеся цих простих правил, то ваша квартира перетвориться на зелений оазис! Також нагадаємо, що кімнатні рослини не тільки прикрашають наші оселі, але й допомагають підтримувати здорове повітря. Деякі з них навіть видаляють цвіль у будинку.

Також варто пам'ятати про правильний полив кімнатних рослин влітку, коли вони потребують більше вологи. Флористи радять поливати рослини рано вранці або пізно ввечері, коли сонце не таке активне.