Доставка прямо з Москви: чому робота "кур’єрів" в СРСР не сподобалася б сучасній людині
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 6175
Люди в ті часи були готові витрачати кілька діб, щоб придбати потрібні товари для себе, своєї родини й не тільки
Сучасній людині, яка звикла до різноманітності продовольства та швидкої доставки, дуже не сподобалося б жити в умовах Радянського Союзу. Нам важко уявити нестачу продуктів харчування на полицях супермаркетів або ж очікування палиці ковбаси протягом 2-5 днів, за якою потрібно було їхати до Москви.
Широкий вибір продуктів у СРСР був у Москві та Ленінграді; чим далі до глибинок ― тим менше товарів і вища їхня вартість. "Телеграф" розповість, як працювали в Радянському Союзі "кур’єри" і чому така доставка була поганою.
Поїздки до Москви за ковбасою
В умовах постійних дефіцитів та неможливості дістати потрібні продукти та товари, радянські громадяни все частіше шукали можливість зробити покупки у Москві. Деякі для цього навіть брали відгули чи відпустку на роботі. Інші намагалися "вибити" відрядження туди.
Сучасній людині це може здатися дивним, але на той час це було нормою. Тільки у Москві можна було придбати дешеві продукти, включаючи ковбасу, сосиски, цитрусові. Останніх на теренах України було майже неможливо знайти. Натомість у Москві та Ленінграді їх охоче продавали.
На ринках можна було знайти імпортні речі. Такого добра в глибинках точно не знайти. Тому московськими базарами бродили покупці з величезними рюкзаками та сумками.
Кур’єри у Радянському Союзі
Поїздка до Москви була тривалою, тому багато громадян намагалися купувати товари не тільки для себе, а й для своїх родичів, сусідів, колег і навіть друзів. Деколи щось доставити просили знайомі знайомих, настільки був великий попит.
І часто громадяни СРСР допомагали тим, хто просить. Комусь просто було приємно зробити добро, але нерідко справа була у матеріальній вигоді.
Сучасній людині така доставка точно не сподобалася б. І на це є низка причин:
- гроші зазвичай потрібно було давати наперед;
- продукти часто перевозилися без дотримання умов зберігання;
- жодних гарантій, що вдасться знайти потрібний товар;
- чекати на доставку доведеться від 2 до 5 днів, а іноді ще довше.
Раніше "Телеграф" перерахував найдефіцитніші товари в Радянському Союзі. Знайти їх на полиці було справжнім успіхом.