Що ви робите не так, коли купуєте червону рибу: вибираємо якісну та свіжу

Читать на русском
Автор
776
Якщо ви не впевнені в якості червоної риби, то краще її не купувати (фото створене з допомогою ШІ)
Якщо ви не впевнені в якості червоної риби, то краще її не купувати (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Будьте обережні з дешевою червоною рибою

Червона риба є не тільки смачною, але й надзвичайно корисною, завдяки високому вмісту омега-3 жирних кислот, білків, вітамінів і мінералів. Щоб отримати найбільшу користь від цього продукту, потрібно знати, як правильно вибирати якісну червону рибу.

Продовжуючи, ми надамо вам ретельно підібрані поради, зібрані з допомогою ресурсу life-ukr.uaportal, які стануть у нагоді для правильного вибору якісної червоної риби.

1. Вивчення видів риби

 • Атлантичний лосось. Цей вид відомий своїм вишуканим смаком і високим вмістом жирів, особливо омега-3 жирних кислот. М'ясо Атлантичного лосося є ніжним, має кремову текстуру і легко розпадається на шматочки. Його насичений смак чудово підходить для копчення, запікання, а також для приготування на грилі.
 • Тихоокеанський лосось. Цей вид, у свою чергу, має менший вміст жиру порівняно з Атлантичним лососем, через що його м'ясо здається дещо сухішим та міцнішим. Тихоокеанський лосось часто вважається більш "диким" у смаку та текстурі, і його часто використовують у салатах, супах та при приготуванні суші.
 • Форель. Ця риба має досить ніжну текстуру та солодкуватий смак. Форель може варіюватися у кольорі від блідо-рожевого до насиченого червоного, залежно від раціону риби. Це робить її популярним вибором для печіння та смаження.
 • Кета. Кета має менш жирне м'ясо порівняно з лососем або фореллю, що робить її текстуру щільнішою та менш ніжною. Її смак є дещо легшим, що робить її ідеальною для делікатних блюд або для приготування у вигляді консервів.
 • Горбуша. Цей вид має досить сухе м'ясо і виразний смак. Горбуша часто використовується у консервах або для приготування рибних пирогів і котлет, оскільки її твердіша текстура добре утримує форму.

2. Оцінка свіжості

 • Колір. Свіжа червона риба має яскравий, насичений колір. Занадто світлий або блідий колір може свідчити про старість або погану якість.
 • Текстура. М'ясо має бути твердим на дотик і не залишати вм'ятин при натисканні. Запах має бути свіжим, морським, без будь-якого натяку на аміак чи інші неприємні аромати.

3. Упаковка та Зберігання

 • Вакуумна упаковка. Вакуумна упаковка забезпечує краще зберігання та свіжість риби. Переконайтеся, що упаковка не має пошкоджень.
 • Джерело та термін придатності. Перевірте етикетку для інформації про походження риби та термін її придатності.

4. Етичний та екологічний вибір

 • Сертифікація. Вибирайте рибу з екологічними сертифікатами, такими як MSC (Marine Stewardship Council).
 • Дика проти фермерської. Дика червона риба часто вважається більш екологічною та менш обробленою, але деякі фермерські види також можуть бути високої якості.

5. Вибір місця покупки

 • Спеціалізовані магазини. Віддайте перевагу купівлі в спеціалізованих рибних магазинах або на ринках, де ви можете отримати додаткову інформацію від продавців.

Враховуючи вищенаведені поради, ви зможете зробити обізнаний вибір, що забезпечить вас найкращою якістю та смаком червоної риби.

Раніше "Телеграф" розповідав, про те як не помилитися з вибором сервісу доставки суші. Окрім того, ви можете дізнатися про 5 ознак свіжої риби, про які мовчать в магазині.