5 ознак свіжої риби, про які мовчать в магазині: важливо знати кожному

Читать на русском
Автор
3360
Свіжа риба має гладку, без пошкоджень шкіру (фото створене з допомогою ШІ)
Свіжа риба має гладку, без пошкоджень шкіру (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Ключові ознаки ідеально свіжої риби, які вам потрібно знати

Купівля свіжої риби може бути справжнім викликом, особливо якщо ви не знаєте, на що звертати увагу. Магазини часто не надають достатньо інформації про свіжість продуктів, тому важливо знати кілька ключових ознак, які допоможуть вам вибрати якісну рибу. Ось п'ять найважливіших ознак свіжої риби:

1. Очі

Однією з перших речей, на які слід звернути увагу при виборі риби, є очі. У свіжої риби очі повинні бути ясними та випуклими. Якщо очі мутні або запали, це може свідчити про те, що риба не свіжіша.

2. Шкіра та луска

Шкіра свіжої риби повинна бути блискучою та з вологим виглядом, а луска щільно прилягати до тіла. Якщо луска легко злущується або шкіра виглядає тьмяно, це може бути знаком старіння.

3. Слиз

Хороший індикатор свіжості — це слиз на поверхні риби. Свіжа риба зазвичай має тонкий шар слизу, який допомагає захищати її в природному середовищі. Якщо слиз відсутній — це може бути ознакою проблем.

4. Запах

Свіжа риба має легкий морський запах або не має запаху взагалі. Якщо риба видає різкий, неприємний запах, це чіткий знак того, що вона не свіжа.

5. Текстура

Натисніть на м'ясо риби пальцем. Якщо воно свіже, воно повинно швидко повернутися до своєї первісної форми. Якщо ж відбиток залишається або м'ясо здається м'яким та водянистим, це може свідчити про втрату свіжості.

Кілька додаткових порад, які допоможуть вам вибрати свіжу рибу:

  • Купуйте рибу в перевірених магазинах.
  • Не купуйте рибу, яка має пошкодження або плями.
  • Якщо ви купуєте рибу на вагу, зверніть увагу на те, як вона плаває. Свіжа риба повинна плавати активно, а риба, яка погано плаває або взагалі не плаває, може бути поганим знаком.

Знаючи ці ознаки, ви зможете краще вибирати свіжу рибу на ринку або в магазині. Пам'ятайте, що свіжість риби не тільки впливає на її смак, але й на безпеку вашого харчування.

Раніше "Телеграф" розповідав, про те як не помилитися з вибором крабових паличок. Обираємо найсмачніші.