"Розбита" сім'я і погані друзі: розбитий посуд може віщувати не лише хороше

Читать на русском
Автор
1069
Тріснута тарілка - це не лише хороший знак
Тріснута тарілка - це не лише хороший знак. Фото Телеграф

Розбитий посуд — це лише нагадування вирішити проблеми та йти далі з піднятою головою

Кожен із нас хоч раз у житті розбив посуд, а за народними віруваннями це може обіцяти або приносити удачу, або стати поганим передзвоном. Насправді все набагато глибше, ніж може здатися на перший погляд.

На теренах України з давніх-давен існують різні прикмети та повір'ї, пов'язані з розбитим посудом. На перший погляд здається, що розбита тарілка чи чашка – це лише невелика домашня неприємність, але в глибині національної культури криється ціла символіка.

Перш за все, важливо з'ясувати, який саме посуд було розбито. Якщо це чашка чи кружка, народне вірування стверджує, що це може бути попередженням про підступних друзів або зраду. Невеличкий порок у відносинах може підсилитися, якщо не приділити йому належної уваги.

Тарілка ж, особливо якщо вона була столовою, вважається символом дому та сім'ї. Її розбиття може вказувати на те, що у сім'ї є якісь невирішені проблеми або конфлікти, які потребують вирішення. Ще однією цікавою деталлю є матеріал, з якого зроблений розбитий посуд. Кераміка та фарфор завжди асоціюються зі стійкістю, але і з крихкістю. Розбиття такого посуду може попереджати про потребу бути обережним у певних ситуаціях.

Звісно, не варто сприймати кожний розбитий предмет як негайний знак долі. Але важливо враховувати такі прикмети як можливість звернути увагу на те, чого ми можливо не помічали раніше у нашому житті.

Нагадаємо, що взаємодія між невісткою та свекрухою завжди викликала багато дискусій та народних вірувань, особливо коли справа доходить до питань дому та побуту. Так, свекрусі не радять мити посуд вдома у невістки може породити конфлікти. Також існує давній звичай не повертати порожній посуд після частування, адже такий жест може привернути до себе негативну енергетику.