Японська традиція, яка дивує світ: навіщо вони ставлять сіль в туалеті

Читать на русском
Автор
2997
Сіль допомагає очистити простір від негативної енергетики
Сіль допомагає очистити простір від негативної енергетики. Фото Телеграф

Сіль в туалеті — це не дивина, а старовинна японська традиція, яка має свої практичні і містичні підстави

Японці славляться своїми інноваціями і технологіями, але також дотримуються своїх традицій і обрядів. Деякі з них пов'язані з сіллю — продуктом, який має не тільки кулінарне, але й магічне значення. Якщо ви коли-небудь були в Японії, то могли помітити, що в туалетах і ванних кімнатах часто стоять мисочки з сіллю або пірамідки з неї. Навіщо японці роблять це і чи можемо ми перейняти цей звичай?

Чому сіль так цінується в Японії

Як повідомляє "Главред", в Японії сіль використовується для ритуального очищення простору від негативної енергетики і злих духів. Саме тому сіль розсипають на порозі будинку, по кутках у вітальні і навіть в туалеті. Вона також має лікувальну силу і може допомогти при ранах, укусах, запаленнях і грибкових захворюваннях. Приправа також може позитивно впливати на психологічний стан людини, заспокоюючи нервову систему і полегшуючи стрес. Сіль також є атрибутом багатьох японських свят і обрядів. Наприклад, на Новий рік сіль ставлять біля дверей, щоб привабити удачу і благословення. На святкуванні храмового фестивалю сумо борцям подають солоний рис, щоб зміцнити їх дух і тiло. А на похоронах соль розсипають по трунам померлих, щоб очистити їх душу від грiхiв.

Як сіль допомагає у туалетах і ванних кiмнатах

Туалети і ванні кімнати — це місця, де завжди дуже волого i темно. Там легко розвиваються бактерії i грибки, якi можуть спричинити неприємний запах i зашкодити здоров'ю. Тому японцi залишають там сiль, яка має абсорбуючі i антисептичні властивостi. Сiль здатна поглинати вологу i запахи, тим самим очищуючи повiтря в примiщеннi. Вона також знижує рiвень pH i створює небезпечне середовище для мiкроорганiзмiв, що зупиняє їх розмноження. Але не достатньо просто розсипати сiль по пiдлозi або унiтазу. Це може пошкодити сантехнiку i покриття. Тому японцi залишають невеликi мисочки з сiллю або роблять з неї пiрамiдки. Найчастiше вони триграннi, але можливi i варiацii.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, як сіль може використовуватися не тільки для приготування їжі, але й для солоної магії. Ми розповіли про секрети, як сипати сіль на поріг, щоб захистити свій дім від злих духів і негативної енергетики. Також ми розкрили таємницю, як правильно поводитися з продуктами на кухні, щоб не відлякати щастя. Ми розповіли про прикмети і забобони, які варто знати, якщо ви хочете мати гармонію і достаток у своєму домі.