Які деревав посадити біля дому, щоб принести щастя і благополуччя

Читать на русском
Автор
9826
Дуб є символом стабільності
Дуб є символом стабільності. Фото Телеграф

Дерево — це один з найдавніших і найпоширеніших символів у світовій культурі

Дерева — один із найдревніших символів для людства. За древніми повір'ями, вони мають свою символіку та впливають на енергетику дому. Залежно від породи, деякі дерева можуть принести удачу і достаток, а інші — навпаки, залучити негатив і проблеми. Тому, перш ніж посадити дерево в саду, варто з'ясувати його значення та особливості.

Розглянемо деякі види дерев, які можна посадити в саду, і їх символіку:

  • Дуб — це символ сили, мужності, влади, стабільності. Дуб вважався священним деревом багатьох народів, зокрема слов'ян. Воно захищало від лиха та блискавки, дарувало здоров'я та довголіття. Дуб також асоціюється з громовержцем Перуном — богом правосуддя та порядку.
  • Береза — це символ краси, чистоти, життєвої сили. Береза була оберегом роду та родючості. Вона очищала повітря та воду, лікувала хвороби та рани. Береза також асоціюється з богинею Ладою — покровителькою любові та гармонії.
  • Яблуня — це символ плодючості, достатку, мудрості. Яблуня давала смачні та цілющі і плоди, які символізували життя, знання та безсмертя. Яблуня також пов'язувалася з богинею Макош — покровителькою родини, ремесел та врожаю.
  • Верба — це символ гнучкості, милосердя, захисту. Верба була деревом води та місяця, що відповідали жіночому началу. Вона заспокоювала, лагодила, втамовувала. Верба також асоціюється з богинею Мораною — владаркою зими, смерті та переродження.
  • Явір — це символ краси, радості, творчості. Явір мав яскраве та різнобарвне листя, яке надихало на мистецтво та пісні. Він також символізував любов, щастя та добробут. Явір асоціюється з богом Ярилом — богом сонця, весни та плодючості.
  • Яблуня — втілює плодючість, достаток, мудрість. Це дерево дарує чудові смачні та цілющі плоди, які символізують життя, знання та невмирущість. Яблуня також асоціюється з Макошшю — богинею-покровителькою сім'ї, ремесел та врожаю.
  • Вишня — це символ молодості, любові та краси. Вишні витончені квіти і смачні плоди є образом короткочасної краси та приємностей життя. Вишневий сад також може бути символом розкоші і солодкого життя.

Нагадаємо, що не всі дерева однаково корисні для вашого саду та дому. Раніше ми писали, які дерева не варто садити біля будинку, бо вони притягують блискавку, заважають спати або псують фундамент. Також ми розповідали, які рослини можуть зробити ваш дім магнітом для грошей, якщо ви розмістите їх у певних місцях.