Чого не можна робити з ополоником: народні прикмети і таємниці

Читать на русском
Автор
1498
В народі він також зветься черпаком чи варехою
В народі він також зветься черпаком чи варехою. Фото Телеграф

Ополоник — це не просто велика ложка, а символ нашого благополуччя і достатку

Ополоником в народі називають добре знайомий кулінарам черпак. В народі він має багато назв: полоник, черпак, вареха, варишка, поварка. Ополоник — це не тільки зручний кухонний прилад, але й символ достатку і добробуту. Наші предки вважали, що він має особливу силу і може привертати або відганяти бідність і голод. Тому з ополоником треба поводитися обережно і дотримуватися певних правил, як і з іншими столовими приборами.

Що не можна робити з ополоником

 • Не можна залишати ополоник у каструлі на ніч. Це означає, що ви не цінуєте їжу і не дбаєте про свою родину. Також це приваблює негативну енергію і комах. Краще обполоснути ополоник і поставити його на місце.
 • Не можна вимивати ополоник гарячою водою. Це означає, що ви змиваєте свою удачу і достаток. Краще вимивати ополоник холодною або теплою водою.
 • Не можна показувати ополоник порожнім. Це означає, що ви не маєте чим нагодувати своїх гостей і себе. Краще показувати ополоник повним або наполовину заповненим.
 • Не можна стукати ополоником по каструлі або по столу. Це означає, що ви викликаєте бурю або грозу. Краще стукати ополоником по дерев'яній дошці або по хлібу.
 • Не можна давати ополоник у чужі руки. Це означає, що ви передаєте свою удачу і достаток комусь іншому. Краще тримати ополоник у своїх руках або залишати його на своїй території.
 • Не можна ламати або розбивати ополоник. Це означає, що ви порушите гармонію і зламаєте свою долю. Краще зберігати ополоник цілим і міцним.

Що можна робити з ополоником

 • Можна наливати з ополоника їжу собі і своїм близьким. Це означає, що ви даруєте їм любов і тепло.
 • Можна наливати з ополоника воду на рослини. Це означає, що ви піклуєтеся про природу і збільшуєте свій врожай.
 • Можна наливати з ополоника молоко на кота. Це означає, що ви привертаєте до себе кохання і вірність.
 • Можна наливати з ополоника вино на землю. Це означає, що ви дякуєте Богу і своїм предкам за все, що ви маєте.
 • Можна наливати з ополоника мед на хліб. Це означає, що ви примножуєте своє багатство і солодке життя.

Також варто пам'ятати, що ополоник — це не тільки засіб для наливання їжі, а й для захисту від злих сил. Якщо ви поставите ополоник ручкою до дверей або вікна, ви відлякуєте всіх небажаних гостей і негативну енергію. А якщо ви поставите ополоник ручкою до себе, ви привернете до себе удачу і достаток.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, чому не можна залишати надовго брудний посуд. Це не тільки порушує гігієну, але й привертає негативну енергію і впливає на стан здоров'я. Також не варто мити посуд у гостях. За народною мудрістю, це означає, що ви віддаєте свою удачу і достаток господарям. Краще дочекатися, коли вас попросять допомогти, або просто подякувати за смачну вечерю.