Як поливати полуницю правильно: 2 поширені помилки і як їх уникнути

Читать на русском
Автор
7926
Гарний полив — гарантія хорошого врожаю
Гарний полив — гарантія хорошого врожаю. Фото Телеграф

Недосвідчені фермери часто роблять помилки в поливі полуниці, або плутають їх

Поливання полуниці — це нескладна, але дуже важлива процедура, яка впливає на якість і кількість урожаю. Якщо ви хочете мати великі та соковиті ягоди, то не лише правильно підгодовуйте її, але й слідкуйте за двома простими правилами: поливайте полуницю ранком або ввечері і поливайте її рясно, але не часто. Так ви забезпечите оптимальний режим вологості для вашої культури і уникнете багатьох проблем.

Спосіб перший: поливати полуницю ранком або ввечері

Багато садівників думають, що краще поливати полуницю вдень, коли сонце світить найяскравіше. Але це не так. Коли ви поливаєте полуницю вдень, вода швидко випаровується з поверхні ґрунту і не доходить до коренів рослин. Крім того, краплі води на листі і ягодах можуть діяти як лупа і спричиняти опіки від сонячних променів. Це може призвести до пошкодження рослин і зменшення урожаю.

Тому краще поливати полуницю ранком або ввечері, коли сонце не таке гаряче і не таке активне. Так вода матиме час проникнути у ґрунт і наситити корені вологою. А листя і ягоди будуть захищені від перегрівання і опіків.

Спосіб другий: поливати полуницю рясно, але не часто

Іншою поширеною помилкою є надмірне або недостатнє поливання полуниці. Дехто думає, що чим більше води, тим краще для рослин. Але це не так. Якщо ви поливаєте полуницю занадто часто або занадто багато, ґрунт стане перезволоженим і може засолитися. Це призведе до гнилі коренів і ягід, а також до розвитку грибкових і бактеріальних інфекцій. Якщо ж ви поливаєте полуницю занадто рідко або занадто мало, ґрунт стане сухим і твердим. Це призведе до того, що корені не зможуть добувати поживні речовини з ґрунту, а ягоди будуть маленькими і безсмаковими.

Тому краще поливати полуницю рясно, але не часто. Рекомендована частота поливу — один раз на три-чотири дні. Але це залежить від типу ґрунту, клімату і погоди. Важливо перевіряти вологість ґрунту перед поливанням, щоб не пересушити або не перезволожити його. Для цього можна використовувати лопатку або дерев'яну паличку, яку треба вставити у ґрунт. Якщо верхні 5 см ґрунту сухі на дотик, то пора поливати. А якщо ґрунт вологий або мокрий, то краще зачекати.

Рекомендована кількість води для поливання полуниці — близько 2 літрів на квадратний метр. Але це також залежить від того, скільки рослин вирощують на цій площі. Якщо рослини розміщені близько одна до одної, то їм потрібно менше води, ніж якщо вони розміщені далеко одна від одної.

Ще одна порада для тих, хто хоче покращити стан ґрунту і захистити ягоди від контакту з ним — це використання мульчування. Мульча — це шар органічного матеріалу, який розсипають по поверхні ґрунту навколо рослин. Мульча допомагає зберегти вологу в ґрунті, запобігає росту бур'янів і захищає ягоди від бруду і грибків.

Нагадаємо, що не всі садівники знають, якою водою не можна поливати полуницю після збору врожаю. Експерти рекомендують уникати використання холодної або гарячої води, а також воду з одним хімічним елементом. До слова, полуниця цьогоріч коштує немало. Фермер з Львівщини розповів "Телеграфу", як побудований полуничний бізнес і яка ситуація в галузі вирощування цієї ягоди.