Не дайте зіпсувати ваш урожай цибулі та часнику: прості та ефективні способи боротьби з білінням кінчиків

Читать на русском
Автор
3184
Плями можуть зменшити урожайність
Плями можуть зменшити урожайність. Фото Телеграф

Багато садівників стикаються з проблемою білого плямистого покриття на кінцях листя цибулі та часнику

Цибуля та часник — це незамінні інгредієнти для багатьох страв, до прикладу, чудового французького суму. Але часом вирощування цих культур може супроводжуватися проблемами, такими як біління кінчиків листя. Це не тільки псує зовнішній вигляд рослин, але й може вплинути на їх урожайність та якість. Біління кінчиків цибулі та часнику може мати різні причини. Деякі з них пов’язані з умовами вирощування, інші — з хворобами або шкідниками.

Умови вирощування

Цибуля та часник потребують родючого, добре дренованого ґрунту, багатого на азот і фосфор. Висока температура повітря, сонячне перегрівання, сухий вітер або надмірна солоність ґрунту можуть спричинити стрес для рослин і призвести до біління кінчиків листя. Для запобігання цьому слід поливати цибулю та часник регулярно, але не перезволожувати ґрунт, забезпечити достатню вологопроникність ґрунту, заслонити рослини від прямих сонячних променів у спекотний час дня та дотримуватися правильного оброблення ґрунту.

Хвороби

Бактеріальна гниль кореневої шийки (ботритис) та борошниста роса (фузаріоз) — це два грибкових захворювання, які можуть викликати біле плямисте покриття на кінцях листя цибулі та часнику. Це призводить до гнильцю кореневої шийки та цибулини або зубчиків часнику. Для профілактики цих хвороб слід обирати стійкі сорти цибулі та часнику, не надто ущільнювати посадку, не перегноювати ґрунт органічними добривами, забезпечити достатню вентиляцію рослин та своєчасно знищувати заражені рослинні залишки.

Шкідники

Трипси та медведки — це два найпоширеніші шкідники цибулі та часнику, які можуть сприяти білінню кінчиків листя. Трипси — це маленькі комахи, які живляться соком листя, викликаючи його деформацію та засихання. Медведки — це жуки, які пошкоджують кореневу систему цибулі та часнику, перериваючи її живлення. Для боротьби з цими шкідниками слід використовувати органічні пестициди, такі як олія німа, або механічні методи, такі як змивання трипсів водою або виловлювання медведок руками.

Ще кілька порад, якщо у вас є білі кінчики на листі

  • Обріжте білі кінчики листя і викиньте їх. Це може зупинити поширення інфекції та зберегти здорову частину рослини.
  • Пересадіть заражені рослини в інше місце, де ґрунт чистий і добре дренований. Це може покращити умови росту та зменшити стрес для рослин.
  • Додайте до ґрунту органічну речовину, таку як компост або перегній. Це може покращити структуру ґрунту, збагатити його корисними мікроорганізмами та покращити живлення рослин.
  • Використовуйте препарати на основі меду або соди для обробки рослин. Це може мати антисептичний та протигрибковий ефект, а також зміцнити імунітет рослин.
  • При нестачі корисних елементів використовуйте поливи. До прикладу, 3 столові ложки нашатирного спирту чи селітри на 10 літрів води при нестачі азоту, або ж 3 столові ложки хлористого калію при нестачі калію.

Нагадаємо, що цибуля також любить правильну червневу підгодівлю. А от нестача важливих елементів може призвести до того ж таки побіління кінчиків. А ось якщо ви шукаєте, де висадити цибулю — робіть це біля моркви.