Як позбутися яглиці на городі: 3 ефективні способи

Читать на русском
Автор
13098
Яглиця має і корисні, і погані властивості Новина оновлена 12 червня 2023, 14:26
Яглиця має і корисні, і погані властивості. Фото fruit-grower.info

Яглиця може бути як корисною в господарстві, так і зіпсувати ваш врожай

Яглиця — це рослина з двома обличчями: з одного боку — це корисний медонос і лікарська трава, з іншого — це небезпечний бур'ян, як і борщівник. Він може зруйнувати ваш город, оскільки має повзуче кореневище та забирає багато поживних речовин. Існують різні способи, щоб позбутися яглиці на городі: механічний, хімічний і біологічний. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Вам потрібно вибрати той, який найкраще пасує до вашої ситуації.

Механічний спосіб

Механічний спосіб полягає в ручному вириванні або косінні яглиці. Цей спосіб потребує багато часу та праці, але дозволяє позбутися бур'яну без застосування хімічних засобів. Головне — не залишати жодного шматочка кореневища в ґрунті, бо з нього може вирости нова рослина. Також слід часто обробляти ґрунт мотикою або культиватором, щоб перешкоджати проростанню яглиці. Механічний спосіб найкраще застосовувати на невеликих ділянках або на початкових стадіях заселення яглицею.

Хімічний спосіб

Хімічний спосіб полягає в обприскуванні яглиці гербіцидами — спеціальними препаратами, які знищують рослини. Цей спосіб дозволяє швидко і ефективно позбутися яглиці на великих площах, але має свої недоліки. Гербіциди можуть бути шкідливими для людини, тварин, інших рослин та навколишнього середовища. Тому їх слід застосовувати дуже обережно, дотримуючись інструкцій виробника. Також слід враховувати, що яглиця досить стійка до деяких гербіцидів, тому потрібно вибирати ті, які мають системну дію і проникають у кореневу систему рослини. До таких гербіцидів належать, наприклад, гліфосат, 2,4-Д або метсульфурон-метил.

Біологічний спосіб

Біологічний спосіб полягає в використанні живих організмів, які знищують або стримують розвиток яглиці. Цей спосіб є найбезпечнішим для навколишнього середовища, але потребує багато часу та терпіння. До біологічних агентів, які можуть боротися з яглицею, належать:

• Корисні бактерії та гриби, які паразитують на кореневищах яглиці або поглинають її соки. Наприклад, це можуть бути бактерії роду Pseudomonas або гриби роду Fusarium.

• Рослини-конкуренти, які переважають яглицю за світлом, водою та поживними речовинами. Наприклад, це можуть бути кропива, козлятник, люцерна або суданка.

• Тварини-травоїди, які їдять листя або кореневища яглиці. Наприклад, це можуть бути свині, кози, кролики або деякі види жуків.

Також ви можете дізнатися, як побороти вершинну гниль на помідорах — хворобу, яка може зруйнувати весь врожай. Або ж ви можете дізнатися, коли садити огірки, картоплю та інші культури за посівним календарем на червень 2023 року.