Молочна сироватка і ще один інгредієнт: таке підживлення подарує вам щедрий врожай овочів
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Ці копійчані засоби забезпечать вам гарний урожай і захист від шкідників
Зробити свої овочі міцними та здоровими не обов'язково витрачати великі кошти на дорогі підживлення. Іноді все, що потрібно, є вдома або у сусідів і коштує копійки. До прикладу, добриво із пшоняної крупи. Ми розповідаємо про ефективне підживлення для городини, яке може покращити утворення зав'язі на томатах, огірках, перцях, баклажанах і прискорити формування головок на всіх різновидах капусти.
Основний інгредієнт — молочна сироватка
Як повідомляє "RivneMedia", основний компонент цього добрива — молочна сироватка, багата на корисні для рослин макро та мікроелементи; для приготування 5 літрів розчину потрібно пів літра сироватки, яка заливається в обприскувач.
Другий компонент — борна кислота
Для поліпшення плодоношення томатів, перців, огірків і баклажанів у добриво додають ще один мікроелемент — бор. Це пов'язано з тим, що багато овочів перебувають у періоді цвітіння, і нестача бору в цей час значно знижує швидкість плодоношення. Щоб отримувати гарний урожай щороку в період цвітіння овочевих культур ,обробляйте листя розчином борної кислоти.
Бор є критично важливим для росту всіх видів капусти. В поєднанні з кальцієм, бор сприяє швидшому формуванню головок. Для цього ви потребуєте 2 грами борної кислоти, що еквівалентно приблизно половині чайної ложки. Розчиніть порошок у половині літру гарячої води (70-80 градусів Цельсія), а потім вилиті розчин в обприскувач, куди ви вже налили сироватку. Потім доведіть об'єм до 5 літрів звичайною водою і можете обприскувати рослини.
Коли обробляти рослини
Обприскування рослин здійснюйте рано-вранці або ввечері, або в похмуру погоду.
Якщо на вулиці вітер дує або йде дощ, відкладіть процедуру на інший час: розчин має залишатися на листі якомога довше, щоб рослини могли всмоктати корисні речовини та покритися тонкою захисною плівкою після висихання рідини.
Підживлення з борною кислотою можна робити не більше трьох разів за весь період цвітіння з інтервалом 10-14 днів, оскільки надмір цього елемента може зашкодити рослинам. Норма витрати борної кислоти для одного листового підживлення становить від 2 до 5 г на 10 л води. Тому, спробуйте обробити свої грядки цим чудовим підживленням, і ви напевно будете задоволені його дією.
Нагадаємо, що одним із улюблених овочів українців навесні є редиска. Аби вона виросла хрумкою, важливо дотримуватися цих правил при посадці. Також навесні важливо правильно підгодувати малину, аби ягоди були солодкими та крупними.