Повільна робота, самостійне друкування і не тільки: які ознаки вказують на вірус у вашому телефоні

Читать на русском
Автор
Віруси на телефоні Новина оновлена 15 квітня 2024, 08:24
Віруси на телефоні. Фото Колаж "Телеграф"

Існує 3 способи самостійно видалити віруси

Якщо ви помітили дивну поведінку свого гаджета, радимо задуматись про те, чи немає на ньому вірусів. Адже, якщо небезпечні програми чи файли таки є, то це може призвести до поломки пристрою.

Про це розповідає "РадіоТрек". У матеріалі зазначається, що розпізнати віруси на телефоні досить просто. Видання також поділилось, як видалити віруси самостійно.

Ознаки вірусів

 • Батарея дуже швидко розряджається за невеликої інтенсивності використання (перевірити, які програми "з’їдають" найбільше зарядки, можна у налаштуваннях).
 • Значне уповільнення роботи гаджета — одна з головних ознак, що з телефоном виникли якісь проблеми.
 • Часті збої в роботі. Йдеться, наприклад, часті перезавантаження та раптові вимкнення без вашого втручання.
 • Раптове зменшення обсягу вільної пам’яті — якщо ви вчасно очищуєте кеш на телефоні та не встановлюєте нових додатків, такого бути не повинно.
 • Поява вікон і реклами, що вигулькують зненацька.
 • Поява програм чи додатків, яких ви особисто не встановлювали.
 • Самовільна зміна налаштувань — телефон не може самостійно перемикатися між режимами, якщо ви цього не запланували (зокрема, увімкнення режиму "літака" у певні години, автояскравість тощо).
 • Передача великих обсягів трафіку навіть тими програмами, якими ви рідко користуєтесь.
 • Самовільне увімкнення Wi-Fi та геолокації навіть при відключенні цих опцій вручну.
 • Отримання незрозумілих системних повідомлень — таке може траплятися, однак, якщо це повторюється постійно, це вже проблема.
 • Самовільна робота клавіатури — ще один різновид підозрілої поведінки смартфона.

Як самостійно видалити вірус зі смартфона

У телефоні за допомогою антивірусного застосунку. Увімкніть режим польоту, відключіть інтернет-з’єднання та увімкніть сканування вбудованим антивірусом, якщо такий є на телефоні. Він покаже всі знайдені загрози, а ви їх зможете видалити.

Для цього йдіть за таким маршрутом: Налаштування – Обслуговування пристрою – Захист пристрою – Сканувати телефон. Зауважимо, шлях може дещо відрізнятися, залежно від моделі смартфона.

Якщо на телефоні немає вбудованого антивірусу, то скористайтеся спеціальними антивірусними додатками. Головне — не користуйтеся російськими програмами. Довіряйте тільки відомим розробникам і завантажуйте антивіруси лише з офіційних магазинів чи вебсайтів розробників.

Видалити через комп’ютер. Якщо на смартфоні антивірусу немає, можна просканувати телефон комп’ютерним антивірусом. Для цього під'єднайте телефон через USB до комп’ютера та запустіть сканування антивірусом підключених пристроїв.

Можна скинути смартфон до заводських налаштувань. Якщо видалити вірус вищевказаними способами не виходить, доведеться скидати систему до заводських налаштувань.

Раніше "Телеграф" писав, чому не можна заряджати телефон до 100%. Лише одиниці знають відповідь.