Навіщо в СРСР робили віконечко між ванною та кухнею? Відповідь здивує
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 18361
У сучасних квартирах такі віконечка вже не побачиш
У будинках радянської забудови й, між іншим, не лише у хрущовках, а й у сталінках та дореволюційних, між кухнею та ванною завжди проєктувалося невелике віконечко. Радянські люди свято вірили у те, що це робилося задля їхньої безпеки, однак правда полягала в іншому.
Про призначення вікна між санвузлом та кухнею досі складають легенди. "Телеграф" зібрав найбільш розповсюджені й проаналізувавши їх, зробив нехитрий висновок — турбота про людей тут ні до чого.
Захист від вибуху та ударної хвилі
Одна з розповсюджених версій існування такого віконечка — захист від ударної хвилі під час вибуху. Оскільки в СРСР у всіх будинках користувалися газом, а на кухні були встановлені газові колонки, то неправильне поводження з обладнанням могло призвести до сумних наслідків. Люди щиро вірили, що якщо у квартирі відбудеться витік газу, то вибухова хвиля пройде через отвір у стіні, тим самим зберігши її цілою. Насправді міжкімнатна стіна була дуже тонкою, і під час вибуху аж ніяк не врятувала б решту квартири.
Порятунок людини
За іншою версією, вікно у ванній кімнаті залишали для того, щоб, у разі чого, врятувати звідти людину. В різних джерелах пишуть про те, що двері у ванну кімнату могло заклинити або людині під час банних процедур могло стати зле. У такому випадку, рятувальники мали кинутися у віконечко і завадити найстрашнішому.
Реальна причина
Насправді проєктування такого віконечка було наслідком однієї простої проблеми — відсутність електрики або ж її економія. Так, в Радянському Союзі, принаймні на початку та в середині століття, електроенергія використовувалася в першу чергу у промисловості, для роботи великих машин і механізмів, освітлення шахт, цехів і т.д. Про людей у цій країні, думали в останню чергу.
Вікно у ванній кімнаті мало на меті пропустити трохи світла у темну кімнату. У денний час проріз дозволяв використовувати санвузол без додаткового освітлення.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав про те, хто отримував "безкоштовне житло" в СРСР. Щоправда, у такого житла була сила-силенна мінусів.