Користі від цих звичок — практично нуль, але жити з ними у СРСР було легше
У Радянському Союзі люди виживали як могли та пристосовувались до тодішніх реалій. Як результат, формувались звички, які у сучасному світі вже не є актуальними.
Проте ці неписані правила досі чомусь існують, і навіть навʼязуються молодому поколінню. "Телеграф" зібрати три найпопулярніші харчові звички родом з СРСР.
Перша харчова звичка — снідати кашею. У Радянському Союзі це була переважна манна каша, яка давала миттєве насичення, але не надовго. Такий сніданок чекав на радянського громадянина не тільки вдома, а й у санаторії, чи в їдальні.
Проте як для сніданку каша може бути заважкою, особливо якщо людина прокидається рано і не відчуває сильного голоду. Для раннього сніданку, за словами фахівців, краще віддавати перевагу продуктам з великим вмістом білка — яйця, кисломолочний сир.
До того ж у СРСР через дефіцит про збалансованість тарілки не думали, тому кашу не доповнювали білковими продуктами та зеленню. І як наслідок голод швидко повертався через декілька годин.
Друга харчова звичка — їсти з хлібом не тільки супи, а й все інше. Навіть до ранкової каші могли подати шматочки хліба. У радянські часи це було необхідно, щоб людина отримала насичення швидше. Адже порція основної страви могла бути менша, якщо разом з нею зʼїсти декілька шматків хліба.
Третя харчова звичка — їсти консервовані овочі та фрукти. У СРСР сезонність фруктів та овочів була найбільш відчутною, тому з літа домогосподині до зими робили "закрутки" з консервованих овочів, салатів та фруктів. Щоправда, через термічну обробку овочі та фрукти втрачали більшу частину корисних мікроелементів.
Раніше "Телеграф" писав, що Радянський Союз давно припинив своє існування в Україні, але багато відлунь життя і побуту тих років дійшли до сьогодення, наприклад, у виді деяких висловлювань і крилатих фраз. Практично всі ці висловлювання народилися в СРСР через так званий "радянський спосіб життя", а багато з них досі залишилися в лексиконі багатьох людей.