Пошта, розваги і не тільки: навіщо в СРСР будували голубники та куди вони зникли зараз

Читать на русском
Автор
1176
Голуби Новина оновлена 17 березня 2024, 20:53
Голуби. Фото Створено нейромережею для Telegtaf.com.ua

На це існує 3 причини

Під час Радянського Союзу були популярні голубники. Вони будувалися майже по всій території країни як у великих містах, так і невеликих селищах, але в 90-х роках все змінилося.

Голубів дуже багато і зараз, але "будинків" для них з тих часів майже не залишилося. "Телеграф" розібрався, чому в СРСР було багато голубників.

Голубина пошта. Однією з причин масового розведення голубів стала війна. У 1925 році птахами передавали листи на фронт. Вона також була популярна за часів Другої світової, але бували випадки, що у населення відбирали птахів, оскільки вважали, що їх можуть використовувати зрадники.

Голубине полювання. Перші голубники робили ще в імператорській Росії — тоді було популярне полювання на птахів. В СРСР така "забава" не прижилася, хоч влада і намагалася прищепити громадянам любов до поїдання голубів.

Хобі. Голубники також будували для розведення птахів. Таке хобі було досить цікавим. Тоді навіть організовували змагання поштових голубів, які демонстрували свої здібності в дальності і швидкості польоту.

Наші дні. З розвитком технологій в поштових голубів вже не було потреби, а розведення птахів стало минулим століттям. Голубники почали демонтувати за кілька років до розвалу СРСР.

Раніше "Телеграф" розповідав, що було не так з мікрохвильовками в СРСР. За часів радянщини була відсутність відповідної інфраструктури та інженерної підготовки для масового використання таких пристроїв.