Неприємний шкідник піде назавжди: як вигнати слимаків із дому без хімії
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 58835
Розповідаємо, що робити, якщо равлики псують вам життя
Повзаючи поверхнями, ці м’якотілі молюски без раковини залишають неестетичний слід зі слизу. А харчуючись органікою, виїдають листя, стебла та плоди рослин та культур. При цьому деякі види слимаків не тільки завдають шкоди зелені на підвіконні, але і можуть бути переносниками паразитів та хвороб. А здохлі особини можуть спричинити неприємний запах у приміщенні.
Тому питання боротьби з цими шкідниками виходить за межі дискомфорту, який вони викликають, коли з’являються в будинку. Зазвичай слимаки найбільш активні в сиру та вологу погоду.
Чого бояться слимаки в будинку — прості підручні засоби
Для боротьби зі шкідниками у різних умовах використовують різні методи:
- хімічні препарати;
- застосування мульчі;
- створення бар’єрів;
- природні методи з підручними засобами.
На останніх ми зупинимося докладніше. Щоб вигнати молюсків із дому, уважно огляньте місця, де залишається слиз. Можливо, вам вдасться виявити отвір, через який вони потрапляють усередину приміщення.
Добре, якщо його можна закласти, щоб створити фізичний бар’єр проникненню непроханих гостей. Якщо це не ваш випадок, розкладіть аркуші паперу навколо контейнерів із квітами або просто в тих місцях, де повзуть шкідники.
На листи насипте на вибір:
- порошок гірчиці;
- кавову гущу;
- розчинну каву;
- товчену шкаралупу від яєць;
- сіль.
Це може бути й пісок, і взагалі будь-яка речовина чи мінерал, які ви зможете подрібнити на маленьку фракцію. Слимаки — черевоногі молюски, вони фізично не можуть подолати таку перешкоду.
З інших кухонних продуктів ці молюски не люблять оцет та лимонну кислоту, а з аптечних засобів – нашатирний спирт. Обприскуйте місця їх появи розчином із водою або розкладіть просочену тканину чи ватяні диски.
Якщо ж слимаки завелися в коморі, де ви зберігаєте овочі, фрукти та інші продукти, доведеться застосувати комплексний підхід:
- винести, ретельно перебрати та оглянути все те, що ви зберігаєте;
- уважно оглянути приміщення та закласти можливі місця появи;
- обробити поверхні нашатирем чи оцтом.
В іншому випадку непомічені шкідники знову почнуть залишати свої сліди. Або на їхнє місце протоптаною доріжкою прийдуть нові.
Раніше "Телеграф" розповідав простий спосіб, як почистити килим у домашніх умовах. За годину неприємний запах випарується.