Як змусити орхідею цвісти цілий рік: секрети догляду за тропічною красунею

Читать на русском
Автор
14632
Орхідея — це одна з найбільш популярних і красивих кімнатних рослин
Орхідея — це одна з найбільш популярних і красивих кімнатних рослин. Фото Телеграф

Ніжні і екзотичні квіти можуть зачарувати будь-кого, якщо правильно доглядати та підгодовувати

Орхідея — це тропічна рослина, яка любить тепло, світло і вологу. Не лише ефективне підживлення, але й правильний догляд допоможуть цій красивій екзотиці тішити вас протягом цілого року. Тому їй потрібно забезпечити таке місце в квартирі, де вона буде почуватися комфортно і безпечно.

Температура повітря для орхідеї має бути в межах 18-25 градусів вдень і 15-18 градусів вночі. Не допускайте перепадів температури і протягів, які можуть пошкодити рослину. Освітлення для орхідеї має бути яскравим, але розсіяним. Найкраще розташовувати її на східному або західному вікні. На південному вікні потрібно затіняти її від прямих сонячних променів, які можуть спалити листя і квіти. На північному вікні потрібно додатково освітлювати її фітолампою, особливо в зимовий період.

  • Вологість повітря для орхідеї має бути високою — близько 60-80%. Для цього можна розмістити рослину на піддоні з вологим камінням або мохом, але так, щоб дно горщика не торкалося води. Також можна регулярно обприскувати її м'якою водою кімнатної температури, але уникаючи потрапляння води на квіти.
  • Полив орхідеї має бути помірним і регулярним. Не пересихайте і не перезволожуйте ґрунт, адже це може призвести до гнильці коренів і листя. Поливайте орхідею тільки тоді, коли верхній шар ґрунту висохне. Використовуйте м'яку воду кімнатної температури, яку можна залишити на добу в відкритому посуді. Поливайте орхідею під коренем, уникаючи потрапляння води на листя і квіти.

Підживлення орхідеї має бути регулярним і збалансованим. Використовуйте спеціальні добрива для орхідеї, які мають оптимальний склад макро- і мікроелементів. Підживлюйте орхідею раз на два тижні в період активного росту і цвітіння, а в зимовий період — раз на місяць. Дотримуйтеся рекомендованої дози добрива, адже їх надлишок може спалити корені і листя.

Пересадка орхідеї має бути проведена раз на два-три роки, коли ґрунт стане забрудненим або коренева система перестане поміщатися в горщик. Для пересадки використовуйте прозорий пластиковий горщик з отворами для дренажу і спеціальний субстрат для орхідеї, який складається з кори сосни, кокосового волокна, вермикуліту і перліту. Пересаджуйте орхідею обережно, усуваючи старий субстрат і обрізаючи пошкоджені корені.

Нагадаємо, що ми раніше розповідали вам про те, як змусити орхідеї цвісти цілий рік за допомогою простого лайфхаку з рисом. Цей продукт містить багато корисних речовин, які стимулюють утворення пагона з бутонами. А ще ми давали вам поради, як поливати орхідею влітку, коли вона потребує більше вологи.