Як правильно посадити розсаду огірків: секрети досвідчених городників

Читать на русском
Автор
601
Хороший урожай огірків залежить від грамотного підходу Новина оновлена 15 березня 2024, 20:33
Хороший урожай огірків залежить від грамотного підходу. Фото Freepik

Розповідаємо, коли можна висаджувати розсаду огірків у відкритий ґрунт

Вирощування здорових та міцних огірків починається з якісної розсади. Це важливий етап, що вимагає уважного догляду та правильної технології, особливо поливу розсади. Розгляньмо покрокову інструкцію, як правильно виростити розсаду огірків, щоб отримати відмінний урожай.

Розсада огірків — коли садити і як доглядати

Покрокова інструкція:

  • Крок 1: Підготовка насіння. Приблизно за місяць до того, як ви плануєте висадити розсаду в ґрунт, слід посіяти насіння. Для додаткового захисту від хвороб рекомендується замочити насіння на пів години у слабкому розчині марганцівки. Оптимальними умовами для висадки в ґрунт вважаються такі, за яких ґрунт прогрівся до +18C.
  • Крок 2: Посадка насіння. Після попередньої підготовки насіння слід сіяти безпосередньо в окремі стаканчики, наповнені родючим ґрунтом. Забезпечте кожній рослині достатньо місця для розвитку кореневої системи.
  • Крок 3: Догляд за розсадою. Розсаду огірків необхідно регулярно поливати теплою водою, попередньо звільненою від хлору та інших домішок. Пам’ятайте, що огірки люблять вологість, але не переносять застою води у ґрунті. Для запобігання переохолодженню та захворюванням розсаду слід захищати від протягів та різких перепадів температури.
  • Крок 4: Підживлення розсади. Перше підживлення розсади рекомендується проводити після появи 2 справжніх листків. Для цього підійде нітроамофоска, розведена у співвідношенні 1 чайна ложка на 1 літр води. Повторне добриво проводиться за два тижні після першого. Для цього розведіть суперфосфат, сечовину та сульфат калію (по одній чайній ложці на 10 л води).
  • Крок 5: Загартування розсади перед висаджуванням. Виносьте розсаду на кілька годин на відкрите повітря та прибирайте на ніч. Це допоможе рослинам краще адаптуватися до умов, що змінюються, і зміцнити їх імунітет.

Успішний результат у вирощуванні огірків залежить від правильної підготовки розсади. Забезпечуючи рослинам необхідний догляд, ви зможете отримати міцні огірки свого столу. Нехай ваші вихідні будуть насичені турботою про розсаду та очікуванням майбутнього врожаю!

Раніше "Телеграф" розповідав, у які дні краще садити перець на розсаду. Сприятливі дати наведені до червня місяця.