Трагічна доля: чому дівчата топилися на Русі після першої шлюбної ночі

Читать на русском
Автор
22695
Трагічна доля дівчини на Русі, яка не змогла виконати "супружній обов'язок" в першу шлюбну ніч (фото створене з допомогою ШІ)
Трагічна доля дівчини на Русі, яка не змогла виконати "супружній обов'язок" в першу шлюбну ніч (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Жахливий звичай, що ґрунтується на забобонах і жорстокому патріархальному устрої суспільства

Уявіть собі молоду дівчину, яка з радістю і страхом чекає на день свого весілля. Вона мріє про щасливе життя з коханим чоловіком, про велику сім'ю. Але весілля стає не початком нового життя, а трагедією.

Перша шлюбна ніч стає для дівчини випробуванням не тільки фізичної близькості, але й честі. Якщо чоловік не може виконати свій подружній обов'язок, це вважається ганьбою для дівчини та її сім'ї. Її можуть засудити, вигнати з дому, а то й побити, як пише портал jak.bono.odessa.

Найстрашніше, що чекало на таку дівчину — це вирішити покінчити життя самогубством. Вона вважала, що негідна жити, адже не змогла виконачити свою головну функцію — бути дружиною і матір'ю.

Інші причини самогубства

  • Ганьба. Якщо дівчина втратила цноту до шлюбу, це вважалася жахливою ганьбою для дівчини та її сім'ї. Вона могла стати ізгоєм, засудженою всіма.
  • Непридатність. Нездатність чоловіка виконати подружній обов'язок ставила під сумнів жіночу повноцінність дівчини.
  • Безвихідь. Розлучення було практично неможливим. Дівчина, яка втратила цноту, не мала шансів на нове заміжжя.

Звичай топитися

  • Покарання. Самогубство дівчини розглядалося як покарання за гріх втрати цноти. Існувало повір'я, що дівчина, яка не зберегла цноту, може накликати прокляття на свою сім'ю та рід.

Інші факти про весілля на Русі:

  • Завидні наречені. Найбільш завидними нареченими вважалися високі та товсті дівчата. Худим доводилося надягати по 10 спідниць і фартухів, щоб здаватися товстішими.
  • Огляд нареченої. Перед весіллям свекруха оглядала наречену, щоб переконатися в її дітородній здатності. Якщо дівчина не подобалася свекрусі, шлюб могли розірвати.
  • Біле плаття. Біле плаття, яке зараз символізує чистоту і невинність, на Русі було символом трауру. Дівчина, яка виходила заміж, "помирала" для свого роду і "народжувалася" в роду чоловіка.
  • Фата. Фата – це не просто красива прикраса, а хустка, якою закривали обличчя нареченої. Вважалося, що жителі світу мертвих невидимі для живих, а наречена, "померши" для свого роду, ставала частиною цього світу.

Зміна звичаїв

З приходом на Русь християнства звичай топитися після першої шлюбної ночі поступово пішов у минуле. Церква засуджувала самогубства та пропагувала цінність людського життя.

Сучасний погляд

Сьогодні ми можемо розглядати цей звичай як жорстокий і негуманний. Він свідчить про патріархальний устрій суспільства, де жінка не мала права на самостійне життя та самовизначення.

Також "Телеграф" писав про пікантні деталі інтимного життя українців в давнину. Окрім цього, вас може зацікавити, як наші предки обирали пару на все життя.