Ваших предків остерігались, якщо прізвище звучить так: перелік

Читать на русском
Автор
14398
Зла людина
Зла людина. Фото Freepik

Не всі люди живуть у мирі та злагоді з оточенням, так було і в прадавні часи

Сучасне прізвище може багато що розповісти про предків, які першими почали його носити. Наприклад, вони можуть вказати на лиху людину, яка любить сваритись з оточенням і котрої остерігаються.

Їм давали красномовні прізвиська, які одразу видавали нехорошу та неприємну особу. Мовознавець Юліан Редько у книзі "Сучасні українські прізвища" перелічив їх.

У першу чергу неприємних людей видавали такі прізвиська як Лютий, Лихуша, Кривдун, Окрутий та Острий. Спілкування з ними приносило лише негативні емоції. А ще ці люди могли бути дуже гострими на язик та ображати рідних, сусідів й усіх інших. Проте могли кривдити не лише словами.

Прізвища Строгуша та Суровий вказують на те, що предки могли бути дуже вимогливими. Вони були прискіпливими та часто критикували інших. За це й отримали такі прізвиська.

У книзі також наводиться прізвище Скупий. Воно видає жадібну людину, що рахує кожну копійку. Про таких говорять, що взимку у них не допросишся снігу.

До лихих людей також відносили тих, кому давали прізвища Шептій, Шептун та Шепта. Вони любили пускати плітки й не втрачали можливості це зробити.

Раніше "Телеграф" перерахував прізвища, які походять від назв давніх професій. Носії зустрічаються в різних областях України.