Цвіль у погребі: як позбутися грибка без використання хімії

Читать на русском
Автор
12094
Цвіль треба знищувати якнайшвидше
Цвіль треба знищувати якнайшвидше. Фото telegraf.com.ua

Прості засоби позбавлять складної проблеми

Погріб — ідеальне місце для зберігання фруктів, овочів та консервації. Але він нерідко стає головним болем господарів. Мало того, що з льоху періодично потрібно виганяти мишей, усередині підсобного приміщення заводиться цвіль.

З’являються шкідливі мікроорганізми непомітно. При цьому дуже важливо не прогаяти цей момент. Інакше утворення великої колонії вивести практично неможливо.

"Телеграф" розповість, як позбавитися грибка в льоху і чим обробити сховище.

Чому з’являється пліснява в льоху

Перша ознака появи плісняви — різкий неприємний запах вогкості. Крім того, на поверхнях з’являється білий пухнастий наліт. Якщо він стає сірим, значить колонія розростається.

Насамперед потрібно встановити причини появи цвілі та усунути їх.

Цвіль з’являється за таких умов:

  • Погана вентиляція або її відсутність
  • Підвищений рівень вологості, вогкість, конденсат
  • Використання тари або конструкцій з пиломатеріалів, які заражені спорами грибка
  • Ґрунтові води, які знаходяться відносно близько до поверхні
  • Недостатньо просушені, або гниючі овочі та фрукти.

Як позбутися цвілі у льоху

Існує безліч способів позбутися плісняви. Це народні засоби та професійна хімія. У випадку, якщо цвілі дуже багато, краще відразу звернутися до професіоналів. Якщо ж помітити грибок вдалося на початковій стадії, спробуйте один із методів, які ми опишемо далі.

Механічний метод. Уражені ділянки рясно змочити водою із пульверизатора. Ця процедура запобігатиме подальшому поширенню спор по приміщенню. Потім поверхні зачистити скребком або щіткою.

Другий етап – очищення пилососом. Для цієї операції використовують одноразові мішки. Прилад з багаторазовим контейнером використовувати не можна, інакше спори, що залишилися в ємності, перетворяться на потенційну загрозу для інших приміщень.

Білизна. Засіб використовують, якщо грибком уражені невеликі ділянки. Якщо білим нальотом покрито велику площу сховища, білизна буде неефективною. Нерозведений засіб нанести на ділянки пензлем або пульверизатором. Через 10 хвилин цвіль потрібно зняти щіткою із металевою щетиною. Після обробки приміщення провітрити не менш як 24 години.

Розчин вапна. Гашене та хлорне вапно змішати в пропорції 1:1, потім розвести невеликою кількістю води та нанести на уражені ділянки.

Кислоти. Безпечним та ефективним вважається розчин на основі лимонної або борної кислоти. У 1 л теплої води розмішують 100 г лимонної кислоти та обробляють уражені ділянки. Або використовують суміш: 1 частина борної кислоти, 2 частини перекису водню, 2 частини оцту та 4 частини води. Цим складом обробляють і "здорові" поверхні.

Раніше "Телеграф" розповідав, як діяти, якщо у льоху завелися жаби. Від земноводних можна позбутися гуманними методами.