Чого не можна робити з церковними свічками вдома: поради для вірян

Читать на русском
Автор
2877
Телеграф

Це хороший спосіб показати свою любов до Бога і ближнього, але слід робити це з повагою

Воскові свічки вважаються не просто найкращими у своєму роді, а є ще символом живої душі, що молиться Богу. У православній традиції, свічки запалюються в церкві під час богослужінь, а також вдома перед іконою. Але чи знаєте ви, як правильно палити церковні свічки вдома і чи можна це робити без образи для Господа?

Палити свічки вдома можна з різних причин: для подяки Богу за все, що він дає нам; для прохання про благословення, охорону, зцілення, прощення; для поминання померлих родичів і друзів; для заступництва перед Богом за когось із живих; для спокою душевного і тілесного; для зміцнення віри і надії.

Як правильно палити свічки вдома?

Щоб ваша молитва була прийнята Богом, слід дотримуватися деяких правил та порад при запалюванні свічок вдома:

• Свічки мають бути церковними, тобто купленими в храмових лавках або освяченими у церкві. Не можна використовувати свічки з ароматами або фарбованими.

• Вони мають бути запалені сірниками або спеціальним запальником. Не можна запалювати свічки від інших свічок або електричних приладів.

• Свічки треба ставити у спеціальний свічник або на тарілку з піском. Не можна ставити свічки на іконах, книгах, меблях або інших предметах.

• Свічки мають бути розташовані перед іконою або хрестом, які мають бути на висоті очей або вище. Не можна ставити свічки під іконою або хрестом або на рівні з ними.

• Свічки мають бути запалені з правої сторони іконостаса, починаючи з ікони Христа, потім Богородиці, потім святих. Не можна запалювати свічки з лівої сторони або хаотично.

• Свічки потрібно запалювати з молитвою в серці або на устах. Не можна запалювати свічки без молитви або з дурницями в голові. Запалювати потрібно з повагою та скромністю. Не можна запалювати свічки з пихою, сумнівом, заздрістю або іншими негативними почуттями.

• Свічки мають бути запалені з любов'ю до Бога і ближнього. Не можна запалювати свiчки з ненавистю, образою, помстою або iншими гріховними думками.

Нагадаємо, раніше ми писали про найсильніші молитви від ворогів видимих і невидимих, які допоможуть вам захиститися від зла і лиха. Також ви можете прочитати повну добірку вечірніх молитов, які заспокоять вашу душу і тіло перед сном. Це молитви до Господа, Богородиці, Ангела Охоронця та святих.