Садіть озимий часник влітку: неочікуване рішення, яке дасть гарний врожай

Читать на русском
Автор
4168
Озимий часник теж любить світло й тепло
Озимий часник теж любить світло й тепло. Фото Телеграф

Посадка озимого часнику влітку — це простий і ефективний спосіб отримати багатий і якісний урожай

Озимий часник — це той, який саджають у відкритий ґрунт за 35-45 днів до настання морозів, щоб він добре укоренився, але не проріс. Зазвичай це роблять у кінці вересня або на початку жовтня, залежно від регіону. І для цього існують свої важливі правила. Однак досвідчені городники стверджують, що посадка озимого часнику влітку має багато переваг:

 • Влітку ґрунт тепліший і багатший на поживні речовини, ніж восени. Це сприяє кращому приживанню і розвитку рослин.
 • Влітку часник має більше часу для формування кореневої системи і зеленої маси. Це дозволяє йому легше переносити зимовий період і активно рости навесні.
 • Влітку часник не потребує особливого догляду і поливання, оскільки отримує достатньо вологи з атмосферних опадів. Восени ж часник потребує регулярного поливання і мульчування, щоб захистити його від пересихання ґрунту і замерзання.
 • Влітку часник менше піддається зараженню хворобами і шкідниками, ніж восени. Також влітку легше проводити профілактичні обробки рослин, якщо це необхідно.
 • Влітку часник дає більш великі і рівномірні головки, ніж восени. Це пов'язано з тим, що влітку часник має більше світла і тепла, а також з тим, що влітку можна посадити більш великі зубки, які дають більш великі голівки.

Як правильно посадити озимий часник влітку

Посадка озимого часнику влітку не відрізняється від посадки восени. Ось основні кроки, які потрібно виконати:

 • Оберіть сонячну і родючу ділянку для посадки часнику. Найкраще, якщо попередня культура була бобова або зелений сидерат, які збагачують ґрунт азотом.
 • Перекопайте ґрунт на глибину 25-30 см і додайте органічні добрива, такі як перегній, компост або гумус. Також можна додати деревний попіл, який має калій і магній, необхідні для росту часнику.
 • Розберіть головки часнику на зубки безпосередньо перед посадкою. Оберіть найбільші і здорові зубки, без ознак хвороби або пошкодження. Не лущите шкірку з зубків, але приберіть зайву.
 • Зробіть на грядці невеликі лунки на глибину 5-7 см на відстані 10-15 см одна від одної. Можна також робити невеликі борозни і просто закладати зубки на дно. Врахуйте, що часник буде рости до вересня, тому не робите грядки занадто густими.
 • Посадите зубки часнику у лунки або борозни так, щоб загострений край був догори, а плоский — донизу. Прикрийте зубки ґрунтом і притопчіть його руками або лопатою.
 • Полийте грядку водою і залиште її без мульчування до осені. Часник не потребує поливання влітку, якщо температура повітря не перевищує 30 градусів. Якщо ж спека триває довго, то щедро поливайте часник раз на тиждень.
 • Регулярно проводьте розпушування ґрунту між рядами і прибирання бур'янів.

Догляд за озимим часником, посадженим влітку, полягає в регулярному розпушуванні ґрунту, прибиранні бур'янів, поливанні і підживленні рослин. Восени грядку потрібно замульчувати органічним матеріалом, а навесні зняти мульчу і провести перше підживлення. Якщо часник формує стрілки, то їх потрібно обрізати, щоб не витрачати сили рослини на них. Збирання урожаю починається у липні або серпні, коли листя почне жовтіти і опадати.

Нагадаємо, що ми раніше розповідали вам про рецепт маринованого молодого часнику, який ви можете приготувати покроково за нашою інструкцією. Такий часник — найкраща закуска до будь-якої страви, а також джерело вітамінів і мікроелементів. А ще ми давали вам поради, коли і як посадити часник у 2023 році, щоб збільшити урожай у кілька разів. Для цього потрібно знати деякі секрети вирощування цієї культури, такі як правильний вибір місця, часу, глибини і відстані посадки, а також догляд і підживлення рослин.