Як не зіпсувати урожай: 5 рослин, які не можна садити поруч на городі

Читать на русском
Автор
2840
Ваші грядки пов'язані між собою значно більше, ніж здається
Ваші грядки пов'язані між собою значно більше, ніж здається. Фото Телеграф

Овочі можуть впливати один на одного позитивно і негативно

Город — це ціла екосистема, де рослини взаємодіють одна з одною. Деякі рослини добре ладнають, допомагаючи одна одній рости і плодоносити. Або навіть відлякують кліщів та інших паразитів. А деякі рослини погано впливають одна на одну, конкуруючи за світло, воду і поживні речовини. Також деякі рослини виділяють речовини, які гальмують розвиток сусідніх культур або приваблюють шкідників. Тому важливо знати, які рослини не можна садити поруч на городі, щоб не знизити урожайність і не зашкодити здоров'ю рослин.

Ось деякі приклади рослин, які не слід садити поруч на городі:

Капуста і помідори. Ці дві культури не люблять одна одну, бо помідори виділяють етилен, який спричиняє жовтіння листя капусти. Також помідори приваблюють колорадського жука, який може перейти на капусту і пошкодити її.

Огірки і картопля. Це також погане сусідство, бо картопля виділяє соланін, який гальмує розвиток огірків. Крім того, картопля і огірки страждають від одних і тих же хвороб і шкідників, таких як фітофтора і попелиця.

Морква і цибуля. Це здається дивним, бо цибуля часто використовується для захисту моркви від морквяної мухи. Але насправді цибуля також гальмує розвиток моркви, бо її коренева система перекриває доступ до вологи і поживних речовин для моркви. Тому краще садити цибулю окремо від моркви або через один рядок.

Квасоля і цибуля (або часник). Це ще один приклад невдалого сусідства. Квасоля і цибуля (або часник) не терплять одна одну, бо цибуля (або часник) виділяє фермент алліїн, який знижує урожайність квасолі. Також цибуля (або часник) забирає вологу і поживні речовини від квасолі, яка потребує багато живлення.

Помідори і кукурудза. Це також погане поєднання, бо кукурудза і помідори приваблюють одного і того ж шкідника — томатної мінеральної молі. Цей метелик з'являється на кукурудзі, а потім переходить на помідори і пошкоджує їх плоди. Тому краще садити помідори і кукурудзу далеко один від одного.

При плануванні городу слід враховувати сумісність рослин, щоб не завдати шкоди своїм урожаям. Деякі рослини добре доповнюють одна одну, покращуючи смак, ріст і захист від шкідників. А деякі рослини конфліктують між собою, знижуючи урожайність і здоров'я. Якщо ви хочете отримати багатий і якісний врожай, слід дотримуватися правил сумісності рослин на городі. А ще ви можете скористатися таблицями сумісності рослин, які допоможуть вам правильно організувати свої грядки.

Нагадаємо, що огірки — це популярний овоч, який потрібно правильно садити. Для цього слід дотримуватися термінів посіву, вибирати ґрунт, забезпечувати насіння теплом і вологою, забезпечувати освітленість молодих рослин і знати, коли обрізати та пересаджувати молоді рослини огірків. Нагадаємо також, що помідори зривають у міру їхнього доспівання. Якщо томати почервоніли, їх потрібно відразу зривати. Збирати помідори краще вдень, а для консервації – вранці.