Як купити розсаду помідорів і не прогадати: 6 порад від досвідчених овочівників

Читать на русском
Автор
3345
Розсаду краще купувати у таких горщечках
Розсаду краще купувати у таких горщечках. Фото Телеграф

Будьте пильними при виборі розсади, адже це запорука гарного врожаю

Щоб отримати смачний і щедрий урожай томатів, потрібно не тільки правильно доглядати за ними, але і вибрати якісну розсаду. Адже від того, якими будуть саджанці, залежить їх подальший розвиток і плодоношення. Але як купити якісну розсаду помідорів і не помилитися з вибором? У цій статті ми дамо вам декілька порад, на що звертати увагу при покупці розсади томатів.

  • Визначтеся з сортом або гібридом помідорів, який вам підходить. Врахуйте такі фактори, як умови вирощування (відкритий ґрунт або теплиця), районованість (пристосованість до кліматичних особливостей вашого регіону), термін дозрівання (ранньостиглі, середньостиглі або пізньостиглі), форма і смак плодів (округлі, пласкокруглі, серцевидні, сливовидні тощо), врожайність і стабільність (здатність давати стабільний урожай незалежно від погодних умов), стійкість до хвороб і шкідників (особливо до фузаріозу, вертикального і горизонтального в'янення, колорадського жука тощо).
  • Обирайте розсаду помідорів у перевірених магазинах або у виробників, яким ви довіряєте. Краще не купуйте розсаду на базарах або на трасах, де її продають без етикеток і сертифікатів. Така розсада може бути заражена хворобами або не відповідати заявленому сорту. Краще купуйте розсаду в спеціалізованих магазинах або у фермерських господарствах, яким ви довіряєте.
  • Огляньте розсаду помідорів перед покупкою. Зверніть увагу на такі ознаки як сильне і пряме стебло товщиною близько 0,5 см, яскраво-зелений колір листя, відсутність плям, пошкоджень і слідів шкідників на листках і стеблах, наявність 5-7 розвинених листків і бруньки під цвіт, вологий і рихлий ґрунт у горщиках або лотках. Не купуйте розсаду, яка виглядає в'ялою, блідою, витягнутою, засохлою або хворою.
  • Обирайте розсаду помідорів за розміром горщика або лотка. Ідеальний розмір для одного саджанця — це горщик діаметром 10-12 см або лоток з 6-8 отворами. Така місткість забезпечить достатньо місця для розвитку кореневої системи рослини та запобігатиме її переплетенню. Не купуйте розсаду, яка вирощена в занадто малих або занадто великих місткостях. У першому випадку рослина може бути замало розвиненою і слабкою, у другому — переростати.
  • Краще купуйте розсаду у горщиках чи інших місткостях, оскільки так коріння та сам саджанець максимально захищені й менша вірогідність того, що вони пошкоджені.
  • Перевірте кореневу систему розсади помідорів. Для цього тримайте саджанець за стебло і обережно виймайте його з горщика або лотка. Коренева система повинна бути білою або світло-коричневою, щільною і густою, заповнювати всю місткість. Не купуйте розсаду, яка має чорну, тонку або погано розвинену кореневу систему.

Також не забудьте про те, що кожен сорт або гібрид помідора має свої особливості і потреби, тому обирайте той, який підходить для вашого клімату і умов вирощування. Якщо ви дотримаєтесь цих порад, то зможете купити якісну розсаду помідорів і насолодитися своїм урожаєм томатами.

Нагадаємо, що розсаду потрібно підживлювати натуральними добривами, щоб вона була здоровою і сильною. Один з ефективних способів — це використання чаю. Для цього треба заварити сухе чайне листя, настояти його протягом двох днів і підгодовувати розсаду по 1 столовій ложці під кожен сіянець.

Також варто знати, що розсаду потрібно висадити так, щоб вона точно прижилася. Для цього слід дотримуватися таких правил: висаджувати розсаду в хмарну погоду або ввечері; обирати місце з хорошим освітленням і захистом від вітру та інше.