Як отримати велику і соковиту полуницю: 5 причин, чому вона росте дрібною

Читать на русском
Автор
5967
Полуниця може бути дрібною через неправильну посадку та інше
Полуниця може бути дрібною через неправильну посадку та інше. Фото Телеграф

Ви зберете урожай солодких і соковитих ягід, якщо дотримуватиметесь цих простих порад

Іноді замість великих і ароматних ягід ми отримуємо дрібну і й не солодку полуницю. Існує кілька причин, чому ягода може рости дрібною. Деякі з них залежать від умов вирощування, як от не правильний полив, а деякі — від самої рослини. Ось найпоширеніші з них:

  • Неправильний вибір сорту. Не всі сорти полуниць призначені для нашого клімату. Деякі з них потребують багато тепла і світла, а деякі — багато вологи та холоду. Якщо ви оберете не той сорт, який не пасує до вашого регіону, то не зможете розраховувати на хороший урожай. Також слід уникати гібридних сортів, які часто дають дрібноту і нестабільне плодоношення.
  • Недостатнє або надмірне поливання. Полуниця любить вологий ґрунт, але не переносить застою води. Якщо ви поливаєте її занадто часто або занадто рясно, то може спричинити гниль кореневої системи і плодового стебла. Якщо ж ви поливаєте її занадто рідко або занадто слабо, то може спричинити дегідратацію рослини і зменшення розміру ягід. Оптимальний режим поливання — один раз на тиждень по 10 літрів води на квадратний метр грядки.
  • Недостатнє або надмірне підживлення. Полуниця потребує регулярного підживлення, особливо в період цвітіння і плодоношення. Якщо ви не вносите добрива, то рослина не отримує достатньо поживних речовин для розвитку і формування ягід. Якщо ж ви вносите добрива занадто часто або занадто багато, то може спричинити перегноєння ґрунту і порушення балансу мікроелементів. Оптимальна схема підживлення — один раз на місяць комплексним мінеральним добривом з високим вмістом калію і фосфору.
  • Неправильна посадка. Полуниця не любить густоти та тіні. Якщо ви садите її занадто близько одна до одної, то вона не отримує достатньо світла і повітря, що призводить до зниження урожайності і якості ягід. Якщо ж ви садите її занадто далеко одна від одної, то вона не отримує достатньо тепла і захисту від холоду, що також негативно впливає на плодоношення. Оптимальна схема посадки — 30-40 см між рослинами та 60-80 см між рядами.
  • Несприятливі погодні умови. Полуниця чутлива до перепадів температур, дощів, граду, морозів і спеки. Якщо вона потрапляє під такий стрес, то може постраждати весь урожай. Для захисту полуниці варто використовувати агроволокно, тунелі, плівку або солом'яний мульч. Також слід стежити за прогнозом погоди та своєчасно прибирати захисне покриття, щоб не спричинити перегрівання або задихання рослин.

Нагадаємо, що поливання полуниці вимагає особливої уваги і обережності. Не можна поливати полуницю холодною або гарячою водою, а також водою з високим вмістом хлору або солі. Така вода може спричинити стрес, хвороби або гниль рослин. А якщо ви хочете зберегти полуницю на зиму, то можете скористатися одним з цих способів: заморозити, засушити, зварити варення або компот, зробити джем або конфітюр. Так ви зможете насолоджуватися смаком полуниці у холодну пору року.