12 єврейських прізвищ, які носять українці: список та історія
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Часто вони асоціювалися з містами
В Україні є прізвища, які мають єврейське походження. Як відомо, у кожному селі жили кілька єврейських сімей, тому й досі у нас залишилися власники цих родових імен.
Детальніше про це розповідає "Телеграф". Зокрема, близько десятка єврейських прізвиськ стали прізвищами.
Серед них:
- Атлас,
- Габінет,
- Зельман,
- Бухер,
- Верхер,
- Маргулес,
- Нішт,
- Ребман,
- Рубін,
- Шабас,
- Шайгець,
- Шайгіц.
Деякі з цих родових імен можуть бути прізвищами асимільованих євреїв, як от Атлас, Маргулес, Рубін. А деякі походять від прізвиськ, на кшталт, Шайгець, Кумгір.
Разом з тим, за словами ізраїльського філолога Вольфа Московича, близько 30% прізвищ сучасних євреїв походять від географічних назв країн Центральної та Східної Європи — Німеччини, Чехії, Польщі, Білорусі, Литви, України та Молдови.
Варто додати, що в Україну євреї почали інтенсивно переселятися у 16 столітті. Але, що цікаво, їхні прізвища з'явилися приблизно з 19 століття.
Часто вони асоціювалися з містами. Так, Бродські пішли від назви міста Броди під Львовом, Заводовкер — від назви села Завадівка під Черкасами, Македонські – від назви села Македони, що поблизу Канева.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, які українські прізвища походять від природних явищ. Наші пращури здавна ще вірили в силу природних (метеорологічних) явищ та поважали її.