Жінки в СРСР виглядали старшими та швидко старіли: на це було 4 причини

Читать на русском
Автор
6670
Жінки в СРСР Новина оновлена 15 квітня 2024, 11:04
Жінки в СРСР. Фото Колаж "Телеграф"

Представниці прекрасної статі стояли постійно в нескінченних чергах

Жінки в СРСР, як правило, виглядали значно старшими за свої роки, порівняно з ровесницями з інших країн. Цей феномен мав багато причин, пов'язаних з політичним, економічним та соціальним устроєм СРСР.

"Телеграф" спільно з "Радіо.Трек" розібрався, чому так. Зазначається, що однією з головних причин є те, що мати гарний вигляд і стежити за собою в Радянському Союзі вважалося моветоном, бо красива жінка була схожа на "нетрудовий елемент" або навіть на "жінку легкої поведінки".

Важка праця

Радянські жінки отримали можливість працювати на рівні з чоловіками ще в 1917 році. На це вплинув насамперед прагматизм, бо вони стали додатковою робочою силою та протягом усього XX століття займалися важкою ручною працею. "Звільнення" жінок від обов’язку бути берегинею домашнього вогнища перетворилося на їхню експлуатацію задля потреб країни.

Побутове рабство

Жінки, яким все ж вдавалося уникнути важкої фізичної праці на заводі, все одно не могли дозволити собі жити своє найкраще життя, бо потрапляли в побутове рабство. В СРСР вважалося, що жінка має відповідати за нескінченну низку обов’язків. Вона мала прати, підтримувати порядок, шити, готувати сніданок, обід з трьох страв і вечерю для усієї родини.

Крім того, жінка усебічно займалася дітьми та мала мотивувати й всіляко догоджати чоловіку. В такій системі проживало щонайменше 85% людей. Також усі, хто не працювали були змушені щоденно стояти в чергах, щоб купити хоч щось, чим можна було нагодувати родину.

Дефіцит

В СРСР були відсутні навіть нормальні засоби для жіночої гігієни. Декоративна косметика в союзі стала загальнодоступною лише у 80-ті роки.

Вона була не найкращої якості, але через відсутність альтернатив жінки користувались тим, що є. А імпортні засоби по догляду за шкірою були в дефіциті, тому їх могли дозволити собі лише заможні панянки.

З косметологічними процедурами в СРСР також було важко. Такі послуги надавалися переважно у великих містах та мали неабияку ціну. Тому це спонукало жінок доглядати за собою в домашніх умовах, використовуючи так звані народні методи, які нерідко тільки погіршували ситуацію.

Харчування

Ні для кого не секрет, що в СРСР не було такого широкого вибору продуктів харчування, як зараз. Тому часто люди не отримували усі необхідні корисні речовини.

Окрім того, що потрібно було вистояти нескінченні черги, аби купити їжу, сама якість продуктів теж була на досить низькому рівні. У багатьох харчах містилися консерванти та стабілізатори, що доволі погано впливають на людське здоров’я і, як наслідок, на зовнішність.

Раніше "Телеграф" розповідав, навіщо в СРСР насправді вішали килими на стіну. Є кілька основних версій