Швидка зарядка вбиває батарею? Що справді шкодить роботі гаджета
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 6335
![На роботу телефону впливають навіть зовнішні чинники](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/8/60/14c634e8-843e558235ba0994a451b816b3f8a608.jpg?v=8156_1)
При правильному зарядженні телефон прослужить довше
Телефони з часом починають швидше розряджатися, що негативно позначається на їхній роботі. У мережі також існує міф про те, що роботу акумулятора погіршує швидка зарядка.
На порталі Pcmag розповіли про те, через що насправді зношується акумулятор телефону і чи впливає на цей процес швидка зарядка.
У міру того, як смартфон проходить цикл заряджання за циклом заряджання, його якість природним чином погіршується. Однією з причин є розчин електроліту всередині акумулятора. Згодом солі в розчині можуть кристалізуватися, утворюючи тверді речовини, що блокують передачу іонів через розчин. Якщо менше іонів проходить, вивільняється менше електронів, і батарея не може забезпечувати таку ж потужність, як коли вона була новою.
Ця кристалізація може статися швидше, якщо телефон піддається надмірному нагріванню, наприклад, якщо в батарею одночасно надходить великий заряд енергії за допомогою швидкого зарядного пристрою. Але те саме може статися, якщо залишити гаджет в спекотному приміщенні, наприклад, на приладовій панелі автомобіля в літній день.
Перезаряджання також може призвести до погіршення характеристик акумуляторів та зниження їх ефективності. Всередині літій-іонного елемента знаходиться крихкий баланс, який може бути порушений, якщо подати в акумулятор більше енергії, ніж він розрахований. Через це з внутрішньої структури акумулятора видаляється занадто багато іонів літію, які змінюють структуру батареї безповоротно. І як тільки цей літій зникне, його не можна буде повернути назад.
Якщо дбайливо ставитися до акумулятора телефону: не допускати перегріву, вчасно відключати від мережі, не перевантажувати батарею під час зарядки, то гаджет прослужить довше. Але варто пам’ятати, що у кожного літій-іонного акумулятора є свій термін придатності та навіть за найдбайливішого ставлення до телефону він не зможе прослужити довше допустимого.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/e0/de014b34-f651c15b3d7844bad644eb0acef59e08.jpg?v=6985_1)
Раніше "Телеграф" розповідав про те, як заощадити заряд батареї телефону, щоб він довше не сідав. Всього чотири прості поради допоможуть гаджету краще та довше працювати.