"НачИнка" або "нАчинка": де правильно поставити наголос, перевірте себе
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Мовознавець пояснив просте правило
В українській мові багато хто робить помилку в наголосі в слові "начинка". Деякі говорять "нАчинка", інші ж — "начИнка". Але як насправді правильно?
Відомий український вчитель та мовознавець Олександр Авраменко розповів, як коректно звучатиме це слово і куди наголошуватиме. За його словами, треба говорити "нАчинка".
"Ось ми прийшли до піцЕрії і тепер ви вибираєте нАчинку. Чи начИнку? Ні, все ж таки наголос треба ставити на "а" у першому складі — "нАчинка". А що ж у нас буде на десерт? А на десерт нам принесли фруктовий салат у піалІ. Запам'ятайте, не піАла, а піалА. І, до речі, це ніякий не вибрик моди. Ці слова так наголошувались завжди", — навів цікавий приклад Авраменка.
Він запропонував правильно розставити наголоси в реченні у реченні: "Одягаю фартух і починаю готувати качку з начинкою – яблуками та чорносливом – та ще й у фользі; і хоч я не фаховий кухар, проте спробую". Мовник відзначу, що наголоси будуть такими: фартУх, нАчинка, чорнОслив, фОльга та фаховИй.
"Отже, перевіряємо: "Одягаю фартУх і починаю готувати качку з нАчинкою – яблуками та чорнОсливом – та ще й у фОльзі; і хоч я не фаховИй кухар, проте спробую", – пояснив Авраменко.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що як правильно перекладати на українську мову знаки Зодіаку. Багато хто плутається і каже, наприклад, "Тілець", але це зовсім неправильно.