Це насправді не радянське: топ популярних речей, які вкрав СРСР у Заходу
- Автор
- Дата публікації
- Автор
У СРСР крали у Заходу, а що не могли поцупити — купували
За часів СРСР такого розмаїття товарів, як зараз, не було. Мати деякі речі — вважалося розкішшю. Але мало хто замислювався над тим, що те, чим так хвалилися радянські виробники, насправді було вкрадено або цілком легально куплено у "ненависного" Заходу.
Таких речей було дуже багато. "Телеграф" розповість про найпопулярніші або найвідоміші з них.
Пилосмок
Незамінний помічник радянських господарок. Перші з них були справжньою дивиною для простих громадян, а влада дала їм гучні назви, які, мабуть, мали підкреслювати статус речі та міць радянського виробника. Так, наприклад, було з пилососом під назвою "Москва". Але мало, хто з громадян, напевно, замислювався, що гучна назва цілої столиці СРСР висить на "загнивающєзападной" техніці.
Справа в тому, що "Москва" була повною копією американського пилосмока Lewyt model 40. Його випускали ще з 1947 року, а до СРСР такий прогрес докотився лише у 1954-го. "Винахідники" в Союзі повністю скопіювали дизайн, навіть трубка була такою ж білою з червоним візерунком.
Фотоапарати
Тут радянські конструктори запустили цілий копіювальний конвеєр. Копіювали багато та постійно.
Загинайте пальці:
Примітно, що деякі з них, як, наприклад, Київ 60, були скопійовані через 30 років після виходу оригіналу. Що показує те, наскільки технічний прогрес у СРСР відставав від Заходу.
Автомобілі
Розкіш, на яку багато хто збирав пів життя, а потім стояв в черзі ще пів життя, теж найчастіше була просто дешевою копією того, на чому їздили на Заході.
Ось лише кілька прикладів:
І ще багато копій. Насправді, цей список можна продовжувати практично нескінченно, адже майже всі автомобілі в СРСР були копіями. Так було не лише з легковиками, а й із вантажівками і навіть із військовою технікою.
Іграшки
Усі знають радянську гру, де вовк ловить яйця, але мало хто знає оригінал.
А ось ще один яскравий приклад:
Навіть у ванну не сходити без підробки
Раніше "Телеграф" розповів, як виглядав радянський "фастфуд" та що він пропонував.