Чому не можна поливати орхідею водою з-під крану: корисні поради

Читать на русском
Автор
3371
Щоб орхідея була здоровою, її не можна поливати хлорованою водою (зображення створено за допомогою ШІ)
Щоб орхідея була здоровою, її не можна поливати хлорованою водою (зображення створено за допомогою ШІ). Фото Телеграф

Ми підкажемо, чому не можна поливати орхідею водою з-під крану

Орхідеї — це красиві та витончені квіти, які користуються великою популярністю у всьому світі. Однак, щоб орхідея добре росла і цвіла, її потрібно правильно доглядати. Одним з найважливіших аспектів догляду за орхідеями є полив.

Багато початківців квітникарів помилково вважають, що орхідеї можна поливати водою з-під крана. Однак це не так. Вода з-під крана зазвичай містить хлор і інші шкідливі речовини, які можуть завдати шкоди орхідеям.

Ось кілька причин, чому не можна поливати орхідею водою з-під крана:

  • Хлор. Хлор — це хімічна речовина, яка використовується для очищення води. Він може викликати пошкодження коренів орхідей і призвести до їх загибелі.
  • Мінеральні солі. Вода з-під крана може містити різні мінеральні солі, такі як вапно, магній та кальцій. Ці солі можуть накопичуватися в субстраті, де ростуть орхідеї, і зробити його занадто щільним. Це може призвести до загнивання коренів і загибелі рослини.
  • Жорсткість води. Жорстка вода містить багато мінеральних солей, які можуть ускладнити поглинання води коренями орхідей.

Як правильно поливати орхідею

Щоб правильно поливати орхідею, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Використовуйте відстояну або фільтровану воду. Відстояна вода — це вода, яка постояла в відкритому посуді протягом 24 годин. Фільтрована вода — це вода, яка пройшла через фільтр, який видаляє з неї хлор та інші шкідливі речовини.
  • Поливайте орхідею лише тоді, коли субстрат повністю висохне. Ви можете перевірити вологість субстрату, вставивши в нього палець на глибину 2-3 см. Якщо палець сухий, то орхідею можна поливати.
  • Поливайте орхідею рясно, поки вода не почне стікати з дренажних отворів. Після цього злийте зайву воду з піддону.
  • Поливайте орхідею в ранкові або вечірні години. У ці години повітря більш прохолодне, що зменшує ризик розвитку грибкових захворювань.

Якщо ви хочете, щоб ваша орхідея була здоровою і цвіла, то не поливайте її водою з-під крана. Вик

ористовуйте відстояну або фільтровану воду, і поливайте орхідею лише тоді, коли субстрат повністю висохне.

Раніше "Телеграф" розповідав ще про один простий спосіб, який допоможе прибрати конденсат та вологість у кімнаті.