Видаліть їх з телефону: які додатки на вашому смартфоні можуть бути шпигунами

Читать на русском
Автор
10268
Ваш телефон - ідеальний пристрій для стеження за вами
Ваш телефон - ідеальний пристрій для стеження за вами. Фото Телеграф

Недобросовісні компанії можуть прослуховувати вас чи збирати іншу інформацію — ці дані потім можуть продати

Смартфони стали невід'ємною частиною нашого життя, але разом із корисними додатками існують такі, які можуть приховано шпигувати за користувачами. Деякі з них, на жаль, досі доступні в Play Store на Android. Якщо ви вже встановили такі програми, рекомендуємо негайно їх видалити, щоб захистити свою приватність.

Як повідомляє "24 канал", серед таких потенційно небезпечних додатків можна виділити:

  • Noizz
  • Zapya
  • VFly
  • MVBit
  • Biugo

Ці застосунки, які, на перший погляд, можуть здаватися беззаперечно корисними, від відеоредакторів до інструментів для передачі файлів, насправді можуть містити шпигунські компоненти. Мільйони завантажень таких програм свідчать про великий масштаб потенційних порушень конфіденційності.

Що роблять ці додатки? Вони можуть використовувати шпигунські комплекти розробки маркетингового програмного забезпечення (SDK) для збору конфіденційної інформації без вашого дозволу. Це може включати доступ до ваших файлів, передачу їх на віддалені сервери та збір даних з різних датчиків вашого пристрою. Така інформація може бути використана для відстеження вашої активності в інтернеті та поза його межами.

Що стосується доступності цих додатків, то хоча деякі з них були видалені з Play Store, інші досі доступні для завантаження, що ставить користувачів під ризик.

Нагадаємо, що неправильна експлуатація смартфона може призвести до проблем із зарядом акумулятора, особливо коли гаджет несподівано розряджається в найменш підходящий момент. Також, невідомі смуги, плями або навіть чорний екран можуть стати наслідком механічних ушкоджень або програмних збоїв, вимагаючи втручання спеціалістів для відновлення нормальної роботи дисплея.