Як не змити з себе щастя: чому не можна прати вранці

Читать на русском
Автор
2970
Пральна машина
Пральна машина. Фото Телеграф

Так ви не змиєте з себе успіх і щастя

Прання — це одна з тих домашніх справ, які забирають багато часу і сил. Тому багато людей намагаються зробити це вранці, щоб позбутися цього обов'язку якнайшвидше. Однак, чи знаєте ви, що наші предки не рекомендували прати одяг з самого ранку? За їхніми віруваннями, таке заняття могло призвести до негативних наслідків.

З пранням у наших предків було пов'язано чимало прикмет, які дійшли до нашого часу. Така домашня робота вважалася дуже відповідальною, і не усі дні та частини доби вважалися хорошим часом для її виконання.

Зокрема, багатьох може здивувати, чому не можна прати вранці. Така частина доби була недоречною для цього заняття, тому що наші предки вірили, що той, хто починає день з прання, змиє з себе успіх і щастя. Ніхто не хотів ризикувати такими важливими речами, тому прання відкладали на пізніше.

Але при цьому також вважалося, що не можна прати ввечері або на ніч. Вечір і ніч — це темні частини доби, коли прокидається нечиста сила. Така заборона була пов'язана не так з самим пранням, як з тим, що випраний так пізно одяг не встиг би висохнути до темноти. А, згідно з віруваннями предків, під час сушіння речей у темний час вони можуть увібрати у себе негативну енергетику.

Також ця заборона стосувалася місячного світла. До нього ставилися з пересторогою, адже вважалося, що висушений під цим світлом одяг притягуватиме невдачі і хвороби. У той же час тканина, яка вбере у себе під час сушіння сонячне світло, буде позитивно впливати на свого власника, зцілювати і зігрівати його.

Коли можна прати речі

Напрошується логічне запитання — коли ж тоді рекомендується прати речі? Наші предки вірили, що робити це варто перед обідом або в обід. Вважалося, що це найкращий час для такої роботи. Найкращим днем для прання вважається середа. Цей день сприятливий для всіх справ, пов'язаних з очищенням і оновленням. Речі, випрані в середу, будуть чистими і свіжими. Також добре прати в четвер — до успіху і достатку.

Нагадаємо, що ми розповідали, як прати білі шкарпетки, щоб ефект був миттєвим. Для цього не потрібно використовувати відбілювачі, а достатньо додати до прального порошку соду або лимонну кислоту. Також ми ділилися секретом, як прати рушники, щоб вони пахли приємно. Для цього треба використовувати оцет і ефірні олії. Оцет допоможе знешкодити бактерії і запобігти появі неприємного запаху, а олії додадуть аромату і свіжості.