Що посадити біля огірків, щоб збільшити врожай: накраща рослина-сусід

Читать на русском
Автор
15472
Цей сусід дає азот, який необхідний огіркам
Цей сусід дає азот, який необхідний огіркам. Фото Телеграф

Це не тільки покращить стан ґрунту і захистить огірки від перегрівання, але й допоможе утворити багато плодових зав'язей

Огірки — одна з найпопулярніших культур на наших городах. Для цих овочів важливе сусідство, оскільки одні рослини можуть погіршити їхній ріст, а інші — навпаки. Їх врожайність і смак можна покращити, якщо посадити поруч з ними квасолю. Це не тільки допоможе заощадити місце на грядках, але й створить вигідний симбіоз для обох рослин.

Переваги сумісного вирощування огірків і квасолі

Квасоля — це бобова культура, яка має унікальну властивість — збагачувати ґрунт азотом. Азот — це один з основних макроелементів, необхідних для росту і розвитку рослин. Огірки — це дуже азотолюбні овочі, яким потрібно багато поживних речовин для формування плодів. Тому, якщо посадити квасолю поруч з огірками, вона буде виділяти азот у ґрунт і забезпечувати огірки додатковим добривом.

Крім того, квасоля створює тінь для огірків, яким не подобається пряме сонячне світло. Огірки краще ростуть у півтіні і не люблять перегрівання. Квасоля ж захищає їх від опіків і висихання. А ще квасоля приваблює бджіл і інших запилювачів, яким подобаються її квіти. Це сприяє кращому запиленню огірків і збільшенню кількості плодів.

Як правильно посадити квасолю поруч з огірками

Існує кілька способів сумісного вирощування огірків і квасолі. Один з них — це посадити квасолю на опори, а огірки — на горизонтальну сітку. Таким чином, вони не будуть заважати один одному і створять своєрідний намет, який захистить ґрунт від перегрівання і висихання. Для цього потрібно встановити дерев'яні коли або металеві прутки навколо грядки, натягнути на них сітку і посадити квасолю біля опор. Огірки можна посадити між рядами квасолі або на протилежному боці грядки.

Інший спосіб — це посадити квасолю і огірки на одну грядку, але з дотриманням певної схеми. Квасолю слід садити у два ряди по краях грядки, а огірки — у середину. Також можна посадити квасолю і огірки через один у шаховому порядку. В обох випадках важливо дотримуватися оптимальної відстані між рослинами. Для квасолі це 20-30 см, для огірків — 40-50 см.

Нагадаємо, що ми раніше розповідали вам про те, як правильно поливати огірки, щоб вони не гнили і не жовтіли. Головне правило — поливати теплою водою під коренем, уникаючи потрапляння на листя і плоди. А ще ми давали вам поради, як захистити огірки від хвороб і шкідників. Один з найкращих засобів для цього — це настоянка часнику, яка має антисептичну і репелентну дію.

Нагадаємо, що ми раніше давали вам поради, як підгодовувати огірки, щоб вони були зеленими та соковитими. Головне правило — дотримуватися оптимального балансу макроелементів, особливо азоту і калію, які впливають на форму і колір плодів. А ще ми розповідали вам, як замінити оцет на соєвий соус при маринуванні огірків. Це дозволить вам отримати ароматну і смачну закуску без шкоди для здоров'я. Соєвий соус має багато корисних речовин і не псує смак огірків.